چرا ملاها برای انتقال پول از آلمان به ایران اینهمه عجله دارند

234
چرا ملاها برای انتقال پول از آلمان به ایران اینهمه عجله دارند

نشریه آلمانی بیلد در رابطه با طرح انتقال پول به ایران در یک گزارش اختصاصی یکشنبه۱۷تیر ۹۷ اعلام کرد: «پول نقد برای رژیم تروریست! ملاها می‌خواهند ۳۰۰میلیون یورو پول نقد را با هواپیما از آلمان به ایران ببرند».

به نوشته بیلد؛ این طرح احتمالاً به مشکلات دیپلوماتیک جدی میان آلمان و آمریکا و اسراییل راه خواهدبرد.

بنا‌به اطلاعات رسیده به بیلد رژیم ایران قصد دارد که ۳۰۰میلیون یورو پول نقد را از آلمان با پرواز به ایران ببرد.

فشار تحریمها و خرابی وضعیت اقتصادی عامل اصلی برای انتقال پول

سابقه امر این است که در ماههای آینده تحریمهای قاطع آمریکا علیه بخش مالی ایران به مورد اجرا گذاشته خواهد شد. ملاها نگرانند که پول نقدشان تمام شود.

توجیه ایران برای طرح آنها این است که می‌گوید آنها به پول نیاز دارند تا «آن را به ایرانیانی منتقل کنند که به خارج سفر می‌کنند تا که به‌خاطر عدم دسترسی‌شان به پذیرش کارتهای اعتباری، به پول نقد یورو متکی باشند».

تهدید استفاده از پولها برای گسترش اقدامات تروریستی

سرویس های اطلاعاتی آمریکا آماده‌باش شدند. آنها نگرانند که انتقال پول نقد برای مثال برای تامین مالی تروریسم استفاده شود.

هر چند که دولت آلمان می‌گوید سرویسهای اطلاعاتی آلمان هیچ دلیلی برای این امر ندارند. با وجود این با پول نقد غیرمحتمل است هیچ سند قاطعی به‌دست آید.

طرح رژیم ایران برای انتقال ۳۰۰میلیون یورو

بانک تجارت اروپا و ایران در هامبورگ دارای سرمایه هنگفتی است که متعلق به رژیم ایران است.

حسابهای بانکی ملاها توسط بانک آلمانی بوندز بانک اداره می‌شود.

از بوندز بانک خواسته می‌شود که ۳۰۰میلیون یورو پول نقد را بپردازد و آنها را به نماینده رژیم ایران تحویل دهد. آنها سپس این پول را با هواپیماهای ایرانی به ایران منتقل می‌کنند.

پولهای نقدی که به رژیم ایران داده شده کجا می‌رود؟

این کار یک فریب است که  شش قطعنامه شورای امنیت را دور بزنند.

 پولهای نقد ملاها باید بشدت تحت کنترل ملل متحد باشد. تا نتوانند خرج تروریسم کنند.

این پول باید صرف نیازمندی‌های مبرم مردم ایران به‌ویژه حقوق اندک و پرداخت نشده کارگران و معلمان و پرستاران و تأمین غذا و دارو برای توده مردم شود.

در صورت عدم کنترل و انتقال این پول تماما در چارچوب سیاست صدور تروریسم  به عراق و سوریه و یمن و لبنان سرازیر می‌شود.

این چه توافقی است که حقوق بشر مردم ایران را نادیده میگیرد و پول را به جیب ملاها می‌ریزد اروپا کی نسبت به این سیاست شرمنده مردم ایران میشود.

این اقدام اروپا تنها مشوق سرکوب و اعدامهای بی‌وقفه، لگدمال کردن حقوق مردم ایران و زیر پا گذاشتن اعلامیه جهانی حقوق‌بشر و منشور ملل ‌متحد است»

پولهای توافق برجام در خدمت تروریسم و… نه مردم ایران

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه پولهایی که در جریان برجام به رژیم پرداخت شده بود گفته بود «من نظر خودم را در رابطه با توافق اتمی به‌روشنی تمام اعلام کردم.

این توافق به ازای موارد ناچیز، موارد بیش از اندازه‌ای را به رژیم ایران اعطا کرد. ثروت بادآورده عظیمی که رژیم ایران به یمن توافق دریافت کرد، یعنی دسترسی به بیش از ۱۰۰میلیارد دلار، از جمله یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار پول نقد، برای بهبود زندگی مردم ایران به کار گرفته نشده است.

برخلاف آن، این پول در خدمت صندوقی قرار گرفته که برای تسلیحات، تروریسم، سرکوب و پرکردن جیبهای سران فاسد این رژیم استفاده می‌شود».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر نسبت به انتقال پول نقد به رژیم ایران توسط دولت باراک اوباما ابراز شگفتی کرد و طی پیامی گفت:‌ من هرگز این موضوع را نتوانسته‌ام درک کنم که اوباما چطور توانست یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار پول نقد به رژیم ایران بدهد،…

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy