رقصی در اعتراض به بازداشت  فعالین زن در زندانهای جمهوری اسلامی

«سپیده فرهان» فعال مدنی، که درتاریخ ۱۲ دی ماه ۱۳۹۶ بازداشت و به مدت ۴۷روز در بند۲۰۹زندان اوین نگهداری شد و باقید وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی درتاریخ ۲۸ بهمن ماه از زندان آزاد شده بود، دهم اردیبهشت ماه سال جاری ازسوی شعبه ۲۶دادگاه انقلاب احضار و به اتهام

۱-اجتماع وتبانی علیه امنیت کشور به قصد اقدام علیه امنیت ملی

۲-اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی مجددا تفهیم اتهام و برای وی کیفرخواست صادر شد.

۱. پنج سال حبس تعزیری از جهت اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب اقدام علیه امنیت کشور

۲. یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری برای اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی .

شاپرک شجری زاده، از دختران خیابان انقلاب به دو سال حبس تعزیری و ۱۸ سال حبس تعلیقی محکوم شده است. شاپرک شجری‌زاده نخستین بار دی ماه گذشته در خیابان قیطریه به دلیل برداشتن روسری از سر بازداشت شد.

شاپرک شجری‌زاده، یکی از فعالان مخالف با حجاب اجباری در ایران و از “دختران خیابان انقلاب”، از محکومیت خود به ۲۰ سال زندان خبر داد. او گفت چون وکیلش نسرین ستوده در زندان است، دیر متوجه حکم خود شده است.  نسرین ستوده، وکیل شاپرک شجری زاده هم هم ‌اکنون به دلیل دفاع از او در بازداشت است.

شاپرک شجری‌زاده در صحبتی زنده با مخاطبان خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام (اینستاگرام لایو) از دریافت حکم دو سال زندان تعزیری و ۱۸ سال زندان تعلیقی خبر داد.

او این حکم را مغایر با قانونی دانست که درباره «کشف حجاب در ملاء عام» موجود است. او گفت که اتهام اعلام‌شده علیه وی «ترویج فساد و فحشا» بوده و حکم دادگاه را حتی به نسبت اتهام اعلام‌شده «سنگین» دانست.

شاپرک شجری‌زاده با اشاره به ۱۸ سال حکم زندان تعلیقی خود گفت: «یعنی من باید ۱۸ سال خفه زندگی کنم وگرنه من را به زندان می‌برند.»

نسرین ستوده وکیل این زندانی به دلیل شکایت “مهدی پِی‌تام”، بازپرس پرونده شاپرک شجری‌زاده مستقر در دادسرای شهر کاشان، و به خاطر دفاع حقوقی از دختران خیابان انقلاب زندانی شده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy