قیمت امروز سکه و ارز در بازار آزاد تهران

137
قیمت امروز سکه و ارز در بازار آزاد تهران

هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران با قیمت ۲ میلیون و ۸۶۸ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۲۵۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز قبل ۲ میلیون و ۸۶۸ هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم دو میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله می‌شد.

هر قطعه نیم‌بهار آزادی امروز شاهد افزایش قیمت بود به‌نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۷۲۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۳۹۵ هزار تومان فروخته می‌شد.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز امروز ۲۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان ارزشگذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۵۵دلار معامله می‌شود.

با سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز، دولت و بانک مرکزی از ۲۰ فروردین دلار را با قیمت ۴۲۰۰ تومان تک‌نرخی کرده‌اند؛ این نرخ تا ۳۰ اردیبهشت ثابت بود ولی از ۳۱ اردیبهشت تا امروز نرخ دلار هر روز سیر صعودی را طی می‌کند و امروز ۴۲۹۳ تومان قیمت‌گذاری شد.

اما این قیمت یک سراب است و در بازار آزاد حداقل با دوبرابر این قیمت دست به دست میشود.

به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد هر یورو ۹ هزار و ۳۶۱ تومان و هر پوند با ارزش ۱۰ هزار و ۵۹۳ تومان و درهم امارات ۲۱۷۰ تومان دادوستد می‌شد.

در همین  حال پاسدار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران درباره آقازاده ۵۸ ساله که بعنوان سلطان سکه هفته پیش دستگیر شده بود، گفته است:
“او در زمان دستگیری هیچ سکه‌ای به همراه نداشته بلکه چرخش مالی وی و عوامل گروهش بیش از ۲ تن سکه بوده است.”

آقای رحیمی هفته پیش گفته بود “سلطان سکه” سال پیش (۱۳۹۶) حدود ۲ تن سکه را از سطح بازار جمع کرده بود و در عملیات پلیس دستگیر شده است.

دو تن سکه طلا نزدیک به ۲۴۶ هزار عدد تمام سکه است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy