جزئیات حمله تروریستی ناکام یونس صفرف تحت حمایت ایران به شهردار گنجه

83
جزئیات حمله تروریستی ناکام یونس صَفَرُف تحت حمایت ایران به شهردار گنجه

شامگاه دوشنبه ۱۱تیر ۹۶ یونس صفرف تروریست تحت حمایت ایران المار ولی‌یف شهردار گنجه به همراه محافظ وی را هدف تیراندازی مستقیم از ناحیه سر و بدن قرار داد و با حال وخیم در بیمارستان بستری شدند.

این اقدام تروریستی همزمان با هم‌زمان با قطع گسترده برق در جمهوری آذربایجان، روی داد

 تروریست مزبور بلافاصله دستگیر شد و باکو اعلام کرد عامل شلیک به شهردار گنجه در ایران و سوریه آموزش دیده و ایران به یک مرکز تروریست پروری تبدیل شده است.

در همین رابطه وزارت کشور و دادستانی کل آذربایجان طی اعلامیه‌ای که جمعه ۱۵ تیرماه در سایت رسمی خود منتشر کرده‌اند، می‌گویند که یونس صفرف، متولد شهر گنجه که هم‌اکنون شهروند روسیه است، در سال ۲۰۱۶ به ایران سفر کرده و به مدت ۸ ماه در شهر قم اقامت داشته‌است.

تروریست مزبور به همراه «راسم اسداف» شهروند آذربایجان در قالب نیروهای حامی بشار اسد به جنگ سوریه اعزام شده و آموزش جنگی دیده‌است.

بنا بر این گزارش، یونس صَفَرُف در سال گذشته به جمهوری آذربایجان آمده و در ماه ژوئن با حمله ناگهانی و وارد آوردن ضربه به سر یک پلیس محافظ بانک «کاپیتال» گنجه، اسلحه کمری وی را سرقت کرده‌است.

این گزارش می‌افزاید که «یونس صفرف قصد داشت با تشکیل سازمانی با نام وحدت مسلمانان آذربایجان و دعوت مردم به ترور مقامات، زمینه را برای ایجاد آشوب در کشور و برقراری دولتی اسلامی تحت قوانین شریعت آماده کند».

یونس صفرفیک فایل تصویری نیز در رابطه با اقدامات خود آماده کرده و به دوستان خود در خارج ارسال کرده بود که در صورت موفق بودن عملیات ترور و متواری شدن وی، این ویدئو سریع منتشر شود.

گزارش وزارت کشور و دادستانی می‌گوید که تاکنون سه نفر از همدستان وی در داخل بازداشت شده و تحقیقات برای بازداشت دیگر اعضای این شبکه ادامه دارد.

یونس صفرفدر ویدئوی کوتاهی که از روز جمعه در رسانه‌های آذربایجان منتشر شد، در حالی که کنار وکیل مدافع خود در اداره پلیس نشسته بود، مسئولیت شلیک به شهردار گنجه و محافظ وی را قبول کرد و گفت که تفهیم اتهام شده‌است.

تا لحظه انتشار این گزارش، ایران واکنشی به این موضوع نشان نداده‌است. شهردار و محافظ او با حال وخیم در بیمارستان بستری شدند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy