پادشاهی سعودی در طرح سازمان ملل متحد برای کمک رسانی به یمن در صدر جدول قرار گرفت

23
پادشاهی سعودی در طرح سازمان ملل متحد برای کمک رسانی به یمن در صدر جدول قرار گرفت
پادشاهی سعودی در طرح سازمان ملل متحد برای کمک رسانی به یمن در صدر جدول قرار گرفت

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد OCHA روز شنبه ۷ ژوئن در جدیدترین گزارش خود از صدر نشینی پادشاهی سعودی در بین کشورهای حمایت کننده از طرح سال ۲۰۱۸ این سازمان برای کمک و امدادرسانی به یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دولتی سعودی در این گزارش آمده است، ریاض در پاسخ به طرح سازمان ملل متحد برای کمک رسانی به یمن و با تقدیم کمک‌هایی به ارزش ۵۳۰٫۴ میلیون دلار از مجموع ۱٫۵۴میلیارد دلار کمک‌های انجام شده در سال ۲۰۱۸ در مقدمه کشورهای حمایت کننده از یمن قرار گرفته است.

کشور پادشاهی عربی سعودی در خارج از چارچوب طرح انسان دوستانه سازمان ملل برای کمک به یمن نیز با تقدیم مبلغی به ارزش ۱۹۶میلیون دلار از مجموع ۴۶۶٫۴ میلیون دلار تقدیم شده به یمن در بین کشورهای کمک رسان به یمن پیشگام و صدرنشین است.

این گزارش مجموع ارزش کمک های انجام شده به یمن در چارچوب طرح سازمان ملل و خارج از آن را بالغ بر دو میلیارد و ده میلیون و سیصد هزار دلار ذکر کرده است.

بنا به گزارش دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد طرح پاسخگویی به نیازهای انسانی یمن بیشتر شامل بخش‌های امنیت غذایی، کشاورزی، بهداشت و درمان، آب و فاضلاب، تغذیه سالم، پناهگاه و آموزش و غیره است.

این طرح به عنوان بزرگترین طرح سازمان‌های امدادرسان بین المللی جهت تامین نیازهای انسانی مردم یمن است که با هدف نجات جان افراد، محافظت از شهروندان یمنی و بهبود روش‌های توزیع عادلانه و دسترسی همگانی به کمک‌های انسان دوستانه و با محوریت نقش کمک‌های انسان دوستانه در بهبود توانایی‌هایی از جمله برای تقویت انعطاف، تحمل و رونق پایدار صورت می گیرد.

همزمان و هماهنگ با طرح سازمان ملل متحد برای کمکرسانی به مردم یمن کشور سعودی «مرکز پشتیبانی عملیات فراگیر انسانی در یمن» را راهاندازی کرد که در آن نیروهای شایسته و با تجربه اقدامات عملیاتی برای تسهیل انتقال، توزیع و رساندن کمک‌های انسانی انجام شده از طرف سازمان‌های بین المللی و مؤسسه های انساندوست به داخل یمن، را انجام میدهند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy