یک پناهندۀ خوش شانس اهل سنگال برنده لاتاری انگما انگاین شد

63
یک پناهندۀ خوش شانس اهل سنگال برنده لاتاری انگما انگاین شد
یک پناهندۀ خوش شانس اهل سنگال برنده لاتاری انگما انگاین شد

برندگان یکی از بزرگترین مسابقات بخت آزمایی در اسپانیا یکی پس از دیگری مشخص می شوند. یکی از برندگان خوش شانس این لاتاری انگما انگاین، یک پناهندۀ اهل سنگال است که چند سال پیش با قایق های نجات اسپانیایی از دریا نجات یافته بود.

این پناهجوی سنگالی که ۳۵ سال دارد، برندۀ ۴۰۰ هزار یورو شده و می گوید پس از چند سال کار در مشاغل مختلف بیکار شده است. انگما انگاین می گوید روزی که خبر برنده شدنش در این بخت آزمایی اعلام شده تنها پولی که داشته پنج دلار بوده است.

او می گوید طی سالهای اخیر به همراه همسرش زندگی سختی را گذرانده و همیشه تنها بوده اند و حالا می خواهد با این پول بقیه اعضای خانواده اش به اسپانیا منتقل کند.

به گفتۀ مسئولان این لاتاری که به نام الگوردو معروف است امسال سه میلیارد یورو بلیت بخت آزمایی به فروش رفته است و جمعاً دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو از این مبلغ به جوایز اختصاص دارد که بزرگترین مبلغ آن چهار میلیون یورو تعیین شده است.

بلیت های این لاتاری به شکل ویژه ای به فروش می رسد و هرچه تعداد شماره هایی که خریداری می شود بیشتر باشد شانس برنده شدن هم بیشتر است اما هزینۀ خرید تمام شماره ها گران تر تمام می شود.

بیشتر بخوانید

راشل لاپیر در سال ۲۰۱۳ میلادی برنده لاتاری شد. او که پیش تر ملکه زیبایی ایالت کبک بود، این بار برنده جایزه دریافت یک هزار دلار در هفته شده بود.

پرداخت این رقم به او تا پایان عمرش ادامه دارد. یعنی اگر او تا سال ۲۰۳۳ عمر کند صاحب یک میلیون دلار درآمد خواهد شد.

اما او که در دوران جوانی طعم زندگی لوکس و تجملی را به عنوان ملکه زیبایی چشیده است اکنون در میانسالی نگاه متفاوتی به زندگی دارد. او می‌گوید:«انسان با دست خالی به دنیا می‌آید و با دست خالی از دنیا می‌رود.» لذا خانم لاپیر این روزها تمام ثروت و تلاش خود را به تحقق رویاها و آرزوهای سایر مردم فقیر دنیا معطوف کرده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy