شرکت فرانسوی سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام اعلام کرد همکاری خود را با ایران قطع می کند

41
شرکت فرانسوی سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام
شرکت فرانسوی سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام

شرکت فرانسوی سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام (MA CGM) اعلام کرد در پی وضع تحریم‌های جدید دولت ترامپ علیه ایران همکاری خود را با این کشور قطع می‌کند.

رودولف سعاده، مدیرعامل این شرکت روز شنبه ودر یک نشست اقتصادی در جنوب فرانسه اعلام کرد‌: «ما با توجه به عملکرد دولت ترامپ تصمیم گرفته‌ایم به ارائه خدمات به ایران پایان بدهیم.

وی افزود: «رقبای چینی ما کمی در این باره تردید دارند، شاید رابطه آنها با ترامپ به گونه‌ دیگری باشد، اما ما مطابق قواعد رفتار می‌کنیم.»

مدیر عامل این شرکت تصریح کرد که همکاری این شرکت کشتیرانی را با شریک ایرانی‌اش یعنی شرکت «کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران» به حال تعلیق درآمده و این شرکت نمی‌خواهد به تمامی از قواعد سرپیچی کند چراکه از منظر تجاری حضور وسیعی در ایالات متحده دارد.

مقامات این شرکت اعلام کرده‌اند که تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین هنوز در حوزه کشتیرانی تأثیر آشکاری نداشته است اما همزمان متذکر شده‌اند که به دقت پیگیر واکنش چین و کشورهای شرق آسیا در این زمینه هستند.

پیش از این نیز دیگر شرکت‌های کشتیرانی بزرگی نظیر «مرسک لاین» از دانمارک و «ام‌سی‌اس» از سوییس اعلام کرده بودند که با ایران همکاری نخواهند کرد.

بیشتربخوانید

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی علیه تعدادی از اشخاص و نهادهای ایرانی وضع کرد.

بنا به اعلام این وزارتخانه نام شش فردی که متهم به ارتباط با نیروی قدس سپاه پاسداران ایران شده اند در فهرست تحریم شدگان جدید است. واشنگتن همچنین سه نهاد ایرانی را نیز تحریم کرده است.

به گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده این تحریم ها در راستای مقررات مبارزه با «مظنونان به فعالیت‌های تروریستی» اعمال شده است. این وزارتخانه مدعی شده است که تهران و بانک مرکزی ایران تلاش کرده اند در کشور امارات عربی متحده به منابع مالی دلاری دسترسی پیدا کنند.

وزارت خزانه داری آمریکا افزوده است که ایران از شبکه مبادله ارزی خود برای کمک به «فعالیت‌های شرورانه» سپاه پاسداران استفاده کرده است.

این تحریم ها تنها دو روز پس از خروج آمریکا از برجام اعلام می شود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy