کمی با مادلین وسترهات، دستیار جوان ۲۷ ساله دونالد ترامپ آشنا شوید

105
مادلین وسترهات دستیار جوان دونالد ترامپ
مادلین وسترهات دستیار جوان دونالد ترامپ

مادلین وسترهات دستیار جوان دونالد ترامپ اولین بار توجه رسانه‌ها را در سال ۲۰۱۶ هنگامی جلب کرد که او مهمانان رییس جمهوری آمریکا را در برج ترامپ اسکورت می‌کرد. او مانند دیگر ۲۷ ساله‌ها نیست. در زمانی که بسیاری از کارشناسان جوان در حال سپری کردن بحران یک چهارم اول زندگی شان هستند، این دختر جوان سمت مهمی در کاخ سفید ایالات متحده دارد.

به گزارش «سی‌ان‌بی‌سی نیوز»، وسترهات، دستیار ویژه و مدیر اجرایی رییس جمهوری ایالات متحده است و با توجه به اطلاعات اداره حقوق کاخ سفید این کشور که روز جمعه ۲۹ ژوئن منتشر شد، او ۹۵ هزار دلار در سال درآمد دارد.

مادلین وسترهات در اصل کالیفرنیایی است و دارای مدرک لیسانس در علوم سیاسی دارد، او قبلا به عنوان دستیار سایر کاندیداهای جمهوری خواه در سطح ایالتی و فدرال فعالیت کرده و در سال ۲۰۱۲ برای کارورزی در کمپین انتخابات ریاست جمهوری میت رامنی از کالج مرخصی گرفت.

درآمد مادلین در مقایسه با سایر افرادی که شغل مشابهی داشتند، چگونه است؟

آنیتا بکر برکنریج که در ۳۲ ساله که دستیار ویژه باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا بود، در طول دو سال دوره کاری‌اش، سالی ۹۵ هزار دلار بدست آورد.

اگر تورم را در نظر بگیرید، دستیار ترامپ درآمدی کمتر از برکنریج دارد که درآمد ۲۰۱۱ او به دلار امروز ۱۰۳ هزار دلار ارزش داشت.

اما وسترهات در مقایسه با اولین دستیار اجرایی اوباما که کارش را در ۲۰۰۹ شروع کرد، درآمد بیشتری دارد. کتی جانسون هنگامی که کارش را در سال ۲۰۰۹ در سن ۲۷ سالگی به عنوان دستیار اجرایی اوباما آغاز کرد، ۷۵ هزار دلار در سال درآمد داشت.

طبق آمار اداره کار ایالات متحده آمریکا، در سال ۲۰۱۷، کارمندان معمولی بین سن ۲۵ تا ۳۴ در این کشور، به طور متوسط ۷۷۳٫۵۰ دلار در هفته که ۴۰٫۲۲۲ دلار در سال می‌شود بدست آورده‌اند در صورت که مادیلین دستیار ویژه و مدیر اجرایی دفتر دونالد ترامپ، ۹۵٫۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۷ بدست آورده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy