تیم ملی فوتبال سوئد موفق شد با یک گل از سد سوئیس گذشته و به جمع هشت تیم برتر جهان بپیوندد

21
تیم ملی فوتبال سوئد
تیم ملی فوتبال سوئد

تیم ملی فوتبال سوئد در مرحله یک شانزدهم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روز سه‌شنبه ۳ ژوئیه ۲۰۱۸ موفق شد با یک گل از سد سوئیس گذشته و به جمع هشت تیم برتر جهان بپیوندد.

در این دیدار که در ورزشگاه کرستوفسکی با قضاوت دمیر اسکومینا از اسلوونی و در حضور ۶۴۰۴۲ تماشاگر برگزار شد، تیم ملی سوئد در دقیقه ۶۶ توسط امیل فورسبرگ به گل رسید. این تنها گل این بازی بود و شاگردان یان اندرسون با همین تک گل به مرحله بعد راه یافتند. سوئد در مرحله بعد با برنده انگلیس و کلمبیا دیدار خواهد کرد.

یان اندرسون، سرمربی سوئد در این بازی وبین اولسن، ویکتور لیندلوف، آندریاس گرانکوئیست، مایکل لاستینگ(۸۲- امیل کرافت)، لودویگ آگوستینسون، گوستاو اسونسون، آلبین اکدال، ویکتور کلاسن، امیل فورسبرگ(۸۲ – مارتین اولسن)، مارکوس برگ(۹۰- ایساک تلین) و اولا تویوونن را به زمین فرستاد.

در سوی مقابل ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی سوئیس نیز از یان سومر، یوهان ژورو، مانوئل آکانجی، میشائیل لانگ، ریکاردو رودریگس، والون بهرامی، گرانیت ژاکا، ژردان شقیری، استیون زوبر(۷۳- بریل امبولو)، بلریم ژمایلی(۷۳- هریس سفروویچ) و ژوزف درمیچ در این بازی بهره برد.

سوئد در مرحله گروهی با آلمان، کره‌جنوبی و مکزیک همگروه بود و در بازی از سد کره جنوبی گذشت و دوم از آلمان شکست خورد و بازی سوم را از مکزیک برد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy