قیمت امروز سکه طلا و ارز در بازار آزاد تهران

123
قیمت امروز سکه و ارز در بازار آزاد تهران
هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران با قیمت ۲ میلیون و ۹۵۷ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۲۴۰هزار تومان فروخته می‌شود.
به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت نسبت به روز قبل ۲ میلیون و ۹۵۷ هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شد. هر قطعه نیم‌بهار آزادی امروز شاهد کاهش قیمت بود به‌نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۷۶۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۴۲۰ هزار تومان فروخته می‌شد.
هر گرم طلای ۱۸عیار نیز امروز ۲۴۰ هزار تومان ارزشگذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۴۳٫۹دلار معامله می‌شود.
با سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز، دولت و بانک مرکزی از ۲۰ فروردین دلار را با قیمت ۴۲۰۰ تومان تک‌نرخی کرده‌اند؛ این نرخ تا ۳۰ اردیبهشت در بازار آزاد ثابت بود ولی از ۳۱ اردیبهشت تا امروز نرخ دلار هر روز سیر صعودی را طی می‌کند و امروز ۴۲۷۰ تومان قیمت‌گذاری شد.
امروز در بازار آزاد هر یورو ۹ هزار و ۶۱۱ تومان و هر پوند با ارزش ۱۰ هزار و ۸۵۸ تومان و درهم امارات ۲۲۴۴ تومان دادوستد می‌شد.
برای دانستن نرخ دلار به صورت کلی معمولا دو برابر نرخی است که از طرف بانک مرکزی اعلام میشود.
با استفاده از مطلب ایران پرس نیوز

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy