آتش سوزی گسترده کارخانه تولید رنگ در جاده مخصوص کرج

68

در یک آتش سوزی مهیب که در کارخانه تولید رنگ در جاده مخصوص کرج رخ داد بیش از ۱۲ خودرو در آتش سوخت و دهها نفر مصدوم و مجروح شدند. شدت آتش سوزی در لحظات اولیه به حدی زیاد بود که آتش سوزی این کارخانه ۲۰۰۰ متری از میدان آزادی مشاهده میشد.

این کارخانه که محل تولید رنگ در مسیر جاده مخصوص کیلومتر ۱۸ واقع شده است در ساعت ۱۵ دچار حریق شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: با وجود دود و شعله بسیار زیاد و وسعت آتش‌سوزی در کمتر از سه دقیقه هفت ایستگاه آتش نشانی به همراه دستگاه فوماتیک و تانکر های آب به محل اعزام شدند و مشاهده شد که سوله حدودا ۲۰۰۰ متری که محل نگه داری مواد شیمیایی بود در آتش شعله‌ور است.

وی ادامه داد: در بافت کارخانه یک یا دو ساختمان اداری هم وجود داشت که این مجموعه هم شعله ور بود و شدت حرارت هم به اندازه‌ای بود که به سختی امکان نزدیکی به شعله‌های آتش فراهم می‌شد.

وی گفت: همچنین در کوچه بن‌بست مجاور چند دستگاه خودرو پارک بودند که در اثر شدت آتش‌سوزی شعله‌ور شده است. در حال حاضر آماری از مصدومان یا کشته شدگان این حادثه در دسترس نیست.

بنا به گزارش ایسنا: آتش سوزی مساحت کارخانه حدود ۲۰۰۰ مترمربع است و شدت آتش سوزی در دقایق اولیه به اندازه ای بود که دود از میدان آزادی قابل رویت بود و بخشی از سوله و سقف های کارخانه به طور کامل در آتش سوخت.

در این حادثه بیش از ۱۲ خودرو آتش گرفتند و اطلاعات در خصوص اینکه آیا در زمان آتش سوزی افرادی در محل حضور داشته اند، متناقض است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy