نرگس محمدی برای دومین عمل جراحی در بیمارستان بستری شد

113
نرگس محمدی برای دومین عمل جراحی در بیمارستان بستری شد

نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، در بیمارستان بستری شده است. این فعال حقوق بشر زندانی پس از ۲ سال حبس به دلیل شرایط زندان به بیماری سنگ کلیه و مشکل کیسه صفرا دچار شده است.

وکیل نرگس محمدی، زندانی سیاسی، از انتقال موکلش از زندان به بیمارستان به دلیل ناراحتی‌های متعدد جسمانی خبر داد.

وی به ایلنا روز شنبه ۹ تیر (۳۰ ژوئن) گفت: «گفته می‌شود که موکلم امروز به بیمارستان منتقل شده و من نیز در حال عزیمت به سمت بیمارستان هستم.»

بهزادی‌راد گفت: «متأسفانه خانم محمدی ناراحتی‌های مختلفی داشتند که این اواخر مثانه و کیسه صفرای ایشان با مشکل مواجه شده بود که شب گذشته حالشان بد می‌شود و به بهداری منتقل می‌شوند.»
یادآوری میشود:

نرگس محمدی خرداد ماه سال گذشته نیز تحت یک عمل جراحی قرار گرفت و آژانس ایران خبر اطلاع داد که :نرگس محمدی روز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۹۶  دو روز پس از عمل جراحی به زندان اوین بازگردانده شد.

نرگس محمدی، زندانی سیاسی و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، دو روز پس از عمل جراحی دوباره به زندان اوین بازگردانده شد. او در بیمارستان نیز از ملاقات و حتی تماس تلفنی با اعضای خانواده‌اش محروم بوده است.

نرگس محمدی، فعال مدنی که سه روز پیش در پی یک ماه بیماری شدید از زندان به بیمارستان منتقل شده بود.

به گزارش سایت “کانون مدافعان حقوق بشر”، پزشکان نرگس محمدی «به‌دلیل خطر آمبولی ریه، موفق به عمل جراحی مورد نیاز نشدند و با انجام عمل جراحی جایگزین به مداوای موقت وی پرداختند».

این فعال مدنی و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر روز ۷ خرداد در پی خونریزی شدید رحم از زندان به بیمارستان منتقل شده و تحت مراقبت قرار گرفته بود.

خانم محمدی به بیماری‌های آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلاست که به نظر پزشکان متخصص، این دو بیماری‌در فضای زندان و محیط‌های تنش‌زا تشدید شده و می‌توانند در صورت بی‌توجهی، جان بیمار را به خطر بیندازند.

به گزارش سایت “کانون مدافعان حقوق بشر”، خانم محمدی به دستور دادستان طی چند روز حضور در بیمارستان از “هرگونه ملاقات و حتی تماس تلفنی” با اعضای خانواده‌اش منع شده است.

نرگس محمدی به اتهام “تشکیل گروه لگام” (کارزار لغو گام به گام اعدام)  به ۱۰ سال و برای “تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی” به ۶ سال دیگر حبس محکوم شده است. از مجموع این ۱۶ سال حبس، ۱۰ سال آن لازم‌الاجرا است.

نهادها و سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری بارها خواستار آزادی فوری نرگس محمدی شده‌اند.

مقام‌های ایرانی و دستگاه قضایی ایران به هیچ‌یک از این درخواست‌ها پاسخی نداده‌اند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy