آمار مسموم‌ شدگان روستای ابوالفارس دستکم ۲۱۰ نفر است

48
آمار مسموم‌ شدگان روستای ابوالفارس دستکم 210 نفر است

امروز ۱۰تیر ۹۷ آمار مسموم‌ شدگان اهالی روستای ابوالفارس مشخص شد. علت مسمومیت بیش از ۲۰۰ نفر از اهالی ابوفارس استان خوزستان، در آن حدود ۴۰کودک را شامل میشود آلودگی آب این منطقه بوده است.

شکرالله سلمان زاده، رئیس مرکز بهداشت خوزستان درباره مسمویت اهالی روستای ابوالفارس رامهرمز می‌گوید ورود آب خام به شبکه مصرف و استفاده از آب چشمه علت قطعی این مسمومیت بود.

به گفته رئیس بهداشت خوزستان «مردم و اهالی دهستان یاد شده ۲۰ ساعت قطعی آب داشته اند به همین دلیل از آب چشمه استفاده کرده ضمن اینکه بعد از وصل شدن آب شبکه چندین ساعت کلرزنی انجام نشده است».
محمود ابراهیمی معاون درمان شبکه بهداشت روزشنبه ۹ تیر به ایسنا گفت: از روز گذشته (۸ تیرماه) تا ظهر امروز ۱۱۰ نفر از مسموم‌ شدگان به درمانگاه باوج بخش ابوالفارس رامهرمز مراجعه کرده اند. این تعداد شامل بیمارانی که اورژانس ۱۱۵ به آنان رسیدگی کرده نیز می شود.

وی گفت: ۳۱ نفر از این تعداد به بیمارستان مادر رامهرمز انتقال یافتند که ۲۱ نفر در بخش اطفال و دو بزرگسال نیز در بخش داخلی بستری شده و بقیه مراجعه کنندگان به صورت سرپایی درمان شدند. چهار نفر از مسموم‌ شدگان نیز به بیمارستان تخصصی کودکان ابوذر اهواز انتقال یافتند.

معاون درمان شبکه بهداشت و درمان رامهرمز تصریح کرد: ظهر امروز نیز شش نفر دیگر از اهالی سه روستای بخش ابوالفارس به بیمارستان مادر رامهرمز مراجعه کرده اند.

عبدالرضا احسانی نیا فرماندار رامهرمز نیز با بیان اینکه تا کنون علت مسمومیت مشخص نشده است، گفت: به منظور مشخص شدن علت مسمومیت، آب این روستا را از آنجایی که کلرزنی می‌شود برای انجام یکسری آزمایشات به آزمایشگاه اهواز ارسال کردیم.

وی افزود: اکیپی از مرکز بهداشت و آبفا جهت بررسی آب منطقه اعزام شده اند.

دهستان ابوالفارس در ۷۰ کیلومتر شهر اهواز قرار دارد. مردم استان‌های خوزستان و بوشهر در سال اخیر بارها نسبت به کیفیت بد آب، بی‌آبی و خشکسالی اعتراض کرده‌اند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy