محمود علوی وزیر اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی باید تحت تحریم‌های دولت آمریکا قرار گیرد

72
محمود علوی وزیر اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی باید تحت تحریم‌های دولت آمریکا قرار گیرد

سایت نشنال ریویو در روز هشتم تیر در یک مقاله خواست که محمود علوی وزیر اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی تحریم شود. در این مقاله که به قلم بقلم تزوی کهن، نوشته شده: نام محمود علوی (وزارت اطلاعات و امنیت) کمتر شناخته شده است، اما ارگان دولتی که او ریاست می‌کند در تلاش‌های ایران برای زیر سیطره درآوردن همسایگان خود یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر می‌باشد.

یک جوان ایرانی در تظاهرات دیماه به نامه سارو قهرمانی، پس از شرکت در تظاهرات دستگیر و سپس ناپدید شد.

یازده روز بعد، مأموران وزارت اطلاعات و امنیت ایران جسد وی را که نشانه‌هایی از شکنجه و کتک زدن بر روی آن بود، به خانواده‌اش تحویل دادند. وزارت اطلاعات و امنیت ایران پدر این جوان ۲۴ساله را باز داشت کردند.

چند ساعت بعد، تلویزیون دولتی یک اعتراف اجباری پدر پیرش را نشان داد و اعلام کرد که پسرش در تیراندازی با نیروهای امنیتی کشته شده‌است و نه در یکی از ساختمانهای وزارت اطلاعات. این پدر پس از آن از انجام مصاحبه منع شده است…

علوی، که در سال ۲۰۱۳ به ریاست وزارت اطلاعات رسید، با سوابق ریشه‌داری از تروریسم و سرکوب که منعکس‌کننده جهان‌بینی او هست، جایگزین وزرای سابق وزارت اطلاعات و امنیت شد. وزرای پیش از او، وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران(MOIS)، در هماهنگی با سایر سازمانهای شبه‌نظامی ایرانی، بارها روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق‌بشر، مخالفان سیاسی و اقلیت‌های قومی و مذهبی را دستگیر و شکنجه کرده‌اند.

وزارتخانه او به ترویج تبلیغات رژیم در رسانه‌های دولتی از جمله اعترافات اجباری زندانیان سیاسی کمک کرد. آنان نقش کلیدی در خفه کردن خیزش مردم در سال ۸۸(۲۰۰۹) با توسل به‌زور ایفا کرد.

بر اساس گزارش پنتاگون در سال ۲۰۱۲، وزارت اطلاعات و امنیت، ترور و حملات تروریستی متعددی علیه مخالفان ایران در تبعید مرتکب شده‌ است. این وزارتخانه در طراحی بمب‌گذاریهای سفارت اسراییل و مرکز یهودیان در بوینس‌آیرس در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۴ کمک کرد. این وزارتخانه از حزب‌الله، حماس، شبه‌‌نظامیان عراقی، القاعده و رژیم بشار اسد سوریه حمایت کرده‌ است.

همچنین در کشورهای خلیج‌فارس، یمن، سودان، لبنان، مناطق فلسطینی، اروپا، شرق و جنوب آسیا و آمریکای شمالی و جنوبی حضور داشته‌است. وزارت اطلاعات فن‌آوری نظامی را به دست‌آورد و تهدیدهایی که متوجه برنامه هسته‌یی ایران بود را مانیتور می‌کرد.

علی اصغر زارعان، معاون حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی ایران، در سال ۲۰۱۴گفت: ” اگر به‌خاطر فعالیت‌های وزارت اطلاعات نبود، صنعت هسته‌یی ما در سطحی که امروز وجود دارد نمی‌بود.”…

دولت ترامپ باید مطابق با این حقایق وارد شود. در اکتبر ۲۰۱۷، دولت آمریکا سپاه پاسداران را به‌طور کامل برای حمایت از تروریسم مورد تحریم قرار داد.

این تحریم بر پایه مجازات‌های قبلی، که توسط دولت جرج دبلیو بوش وضع شده بود انجام شد. تحریم قرار دادن علوی وزیر اطلاعات و امنیت رژیم ایران به‌خاطر دامنه وسیعی از رفتارهای شریرانه او این گام‌ها را تکمیل خواهد کرد و این پیام را به تهران و مردم ایران می‌فرستد که واشینگتن هم‌چنان متعهد به شکست طیف کاملی از فعالانی است که مسئول پیشبرد سیاستهای تهاجمی این رژیم هستند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy