اعتراض دانشجویان چمران نسبت به حکم ظالمانه ۶سال حبس برای روح‌الله مردانی

67
اعتراض دانشجویان چمران نسبت به حکم ظالمانه 6سال حبس برای روح‌الله مردانی

روح‌الله مردانی، معلم و دانشجوی زندانی در زندان اوین که با حکم دادگاه بدوی به تحمل ۵ سال حبس به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و یک سال حبس به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و در مجموع دو سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و ممنوع الخروجی محکوم شد.

روح‌الله مردانی دانشجو و معلم زندانی که به مدت ۲۷روز از ۴ اردیبهشت در اعتراض به بلاتکلیفی در زندان اعتصاب غذا کرد و روز گذشته تکلیفش به این شکل غیر انسانی تعینن شد.

به همین مناسبت روز شنبه ۹ تیر ۹۷ جمعی از دانشجویان دانشگاه چمران در اهواز در اعتراض به صدور احکام زندان برای چند تن از دانشجویان دانشگاه تهران و نیز وضعیت آب در استان خوزستان دست به تجمع زدند.

روح‌الله مردانی معلم و دانشجوی دانشگاه تهران در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ به دلیل حضور در اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات دی ماه” بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

آقای مردانی، از روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ماه در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود.

روح‌الله مردانی روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ پس از ۲۷ روز اعتصاب غذا با وعده‌ی مساعد مسئولان قضایی مبنی بر تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌اش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

روح‌الله مردانی معلم مشاوره ناحیه ۴ کرج و دانشجوی دانشگاه تهران است که در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و هم‌اکنون در بند ۴ زندان زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد.

آقای مردانی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام” بازداشت شده‌اند. ایشان در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ همراه با جمعی دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران دست به تجمعی اعتراضی زده بودند.

وی از تاریخ ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد و در روزهای اخیر در پی وخامت وضعیت جسمی به بهداری زندان منتقل شد و چند بار هم به او سرم وصل کرده بودند”.

“با دخالت حراست آموزش و پرورش حقوق این معلم زندانی به بهانه غیبت از همان ماه اول بازداشت قطع شده است، شرایط موجود امنیت شغلی ایشان را تهدید می کند.”

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy