انتقال آب از خوزستان به بصره – فیلم جلسه آب خوزستان با وزیر نیرو در آذر۹۴  

149
انتقال آب از خوزستان به عراق و دیگر کشورهای همسایه به صورت مخفی انجام میگرفت و حتی مدیران هم موظف بودند که این اطلاعات را مخفی نگه دارند.
بحث انتقال آب از ایران به عراق زمانی بالا گرفت که شبکه ملی «بلادی» عراق با پخش خبری در این زمینه گزارش کرد و گفت مقامات عالی رتبه ایران و عراق در رابطه با این رخداد به تفاهم رسیده اند و مقدمات اجرایی این طرح انتقال آب آغاز شده است.
تابناک می‌نویسد: رسانه‌های عراقی  در این خبر رسمی تأکید کردند که پس از وقوع بحران آب در کشور عراق و پیامد‌های زیان بار سد ایلیسو بر روی رود دجله، حالا مسئولان ایرانی در پی آن هستند که با انتقال آب کارون به استان بصره این مشکل را تا حد امکان برای عراقی‌ها حل کنند.
منابع محلی مناطق عرب نشین خوزستان در همین رابطه گفتند: این طرح در قالب پروژه عظیم آب رسانی الغدیر خوزستان که از ایستگاه پمپاژ قیصریه در بخش هویزه شهرستان دشت آزادگان در حال تکمیل است، به اجرا گذاشته خواهد شد و منابع آب شرب بیش از ۲ میلیون شهروند ساکن در شهر بصره را تأمین خواهد کرد.
تامین آب ۲ میلیون نفر یعنی ۱۰ هزار لیتر در ثانیه که برابر با حجم آب یک رودخانه است.
حال اینکه این پروژه امروز در چه مرحله ای است، کسی بغیر از مسئولین از آن خبر ندارد. مسئولان به سوال مردم که آیا امروز انتقال آب به عراق و کویت صورت می گیرد یا نه بدرستی جواب نمی دهند و آنرا جزو خبرهای محرمانه میدانند و بدین صورت صاحبان اصلی آب که مردم خوزستان هستند، را نا محرم می دانند.
اکثر مسئولان بلند پایه مانند رهبر، رییس قوه قضاییه و مقننه اصل و نسب عراقی دارند. پس شکی نیست که ایران را فدای عراق هم می کنند.
مردم خوزستان نباید دست از تظاهرات بردارند ، تا معلوم شود آب کارون و دز بکجا منتقل می شود و در خاتمه از انتقال آن جلوگیری کرده و باید بکمک مردم ایران این مسئولان غارتگر و وطنفروش را بزیر بکشند.