اولین ساعات بامداد امروز پنجشنبه۷تیر۹۷واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان  به دلیل نامعلومی دچار آتش‌سوزی شد. فیلمهای ارسالی آتش سوزی را بسیار گسترده نمایان میکرد. آتش نشانی آبادان اعلام کرد که چندین اکیپ آتش نشانی برای اطفای حریق به محل اعزام شده اما موفق به مهار آن نشدند و ۶ نفر در این حادثه مصدوم شده‌اند که در بیمارستان نفت آبادان تحت درمان قرار گرفته‌اند.

دو نفر از مصدومان بعلت شدت سوختگی برای درمان به بیمارستان اهواز منتقل شدند.

فرماندار آبادان درباره مصدومان حادثه گفت: تاکنون ۵مصدوم به صورت سرپایی درمان و برای معاینه کامل به بیمارستان منتقل شده‌اند اما ممکن است تعداد مصدومان بیشتر باشد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: ماشین‌های آتش‌نشانی فوم‌دار از پتروشیمی ماهشهر، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و دیگر دستگاه‌ها در محل شدند تا بتوانیم آتش را به طور کامل خاموش کنیم.

حاجی‌زاده ادامه داد: برج‌های پتروشیمی آبادان باید ایمن‌سازی شوند زیرا درجه حرارت در منطقه بسیار بالاست و هرگونه غفلت ممکن است مجدداً فاجعه‌ای را رقم بزند.

۶ نفر در این حادثه مصدوم شده اند که به بیمارستان  خمینی نفت آبادان منتقل شدند و یک نفر هم جان خود را از دست داد.

پتروشیمی آبادان یکی از واحدهای قدیمی است که در زمان جنگ ایران و عراق چندین بار مورد حمله قرار گرفت و تاسیسات آن دچار آسیب جدی شد اما از  سال ۶۷ بازسازی و وارد مدار شد.

در این واحد پتروشیمی سالانه ۶۰ هزار تن پی وی سی تولید می شود.

در حال حاضر دود غلیظی در منطقه وجود دارد و اکیپ اطفاء حریق شهرداری آبادان و تیم‌های پزشکی وارد منطقه شده‌اند.

 این حادثه یکی از بزرگترین آتش سوزی‌های ۵ سال گذشته به شمار می‌رود و علت حادثه در دست بررسی است.

اسامی مصدومان این حادثه: آقایان
نادر فرحانی ،سوختگی شدید
سید مهدی نجفیان سوختگی جزیی
نوید ترکی سوختگی جزیی
یوسف کازرونی آسیب جزیی
محمد منیاوی آسیب جزیی
جلالوند آسیب جزیی
باقریان آسیب جزیی

یک منبع محلی میگوید ممکن است آتش سوزی پالایشگاه آبادان سناریویی ساختگی باشد برای بدنام کردن اعتراضات مدنی و سرکوب فراخوانهای مردمی.
بخصوص فراخوان اخیر فعالان مدنی آبادان و خرمشهر در اعتراض به وضعیت بد آب آشامیدنی.

 آب لوله کشی شهری آبادان و خرمشهر سالهاست فقط جهت شستشو و استحمام استفاده میشد، اما همین آب نیز در یک ماه گذشته کمتر از ده روز در لوله کشی شهری جریان داشته است. سناریوی حادثه سینما رکس آبادان در شروع حکومت آخوندی منجر به کشته شدن سیصد نفر شد و در پایان حکومت آخوندی به گونه ای دیگر این سناریو در حال اجراست!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy