جوانان تهران جسور و جنگاور، سراپای نظام را تکان داده و بالاترین مقامها را به فریاد واداشتند

205
جوانان تهران جسور و جنگاور، سراپای نظام را تکان داده و بالاترین مقامها را به فریاد واداشتند
جوانان تهران جسور و جنگاور  در قیام تیرماه سراپای نظام را تکان داده و بالاترین مقامها را به فریاد و فغان واداشت. روز سه‌شنبه سران سه‌قوه نظام در همایشی در رابطه با قیام هوار زدند.
در مجلس هم  سه‌شنبه و هم  چهارشنبه محور اصلی سخنرانی‌ها ، قیام و ابراز وحشت از آن بود.
برای درک میزان سرآسیمگی سران نظام، به‌دست آوردن تصویری از قیام طی روزهای ۵ و ۶تیرماه ضروری است.
حکومت طی این ۲روز با بسیج گسترده نیروهای سرکوبگر خود  و با سرکوب وحشیانه و با روش‌های خاص خود کوشید مردم را مرعوب کند.
در رابطه با جوانان تهران و تظاهرکنندگان خشونت زیادی نشان داد.
از گاز اشک‌آور به میزان زیاد استفاده کرد، از گلوله جنگی استفاده نکرد اما با تفنگهای ساچمه‌یی به تظاهرکنندگان شلیک کرد.
فشنگهای ساچمه‌یی معمولاً کشنده نفر نیستند و زخمهای سطحی ایجاد می‌کنند ولی نفر را از کار می‌اندازد؛ به‌خصوص اگر به نقاط حساس بدن مانند چشم اصابت کند، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.
چنانچه کشاورزان معترض اصفهانی را سال گذشته با همین سلاح مورد حمله قرار داد که بر اثر آن، ۹نفر چشم خود را از دست دادند.
از تفنگهای رنگ‌پران برای علامت‌گذاری و شناسایی قیام‌کنندگان کرد.
 از اقدامات بازدارنده مانند بستن متروها برای جلوگیری از تحرک جوانان و تجمع در نقاط مختلف استفاده کرد و از جمله خط ۲ مترو ملت تهران را تعطیل کرد.
 برای شکستن اعتصاب بازاریان و مغازه‌داران و مرعوب کردن آنها، سرکوبگران به‌خصوص در روز چهارشنبه به مغازه‌ها حمله می‌کردند، لوازم و اجناس و اموال مغازه‌داران را تخریب می‌کردند و خود آنها را وحشیانه مورد ضرب‌وجرح قرار می‌دادند. گزارشها حاکی از دستگیری دهها نفر می‌باشد.
اما به‌رغم این اقدامات سرکوبگرانه و ارعاب‌آمیز طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه اکثر قریب به‌اتفاق بازاریان به اعتصاب خود ادامه دادند و به‌رغم تهدیدها مغازه‌های خود را باز نکردند.
روز سه‌شنبه تظاهرکنندگان که اغلب آنها را جوانان تهران تشکیل می‌دادند، با شجاعتی چشمگیر در نقاط مختلف تهران از جمله خیابانهای لاله‌زار، ملت، اکباتان و  فردوسی به جنگ‌وگریز و رویارویی‌ با مأموران یگان ویژه پرداختند که چند ساعت ادامه یافت.
جوانان قیام‌کننده با منابع زباله و آتش زدن آنها راهبندان ایجاد کرده و در خیابان لاله‌زار سنگربندی کرده و با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و با فریادهای بیا! بیا! نیروهای سرکوبگران را میترساندند و  شعار می‌دادند: «وای به روزی که مسلح شویم»!
تظاهرات و اعتصاب علاوه بر تهران همزمان در کرمانشاه، شیراز، کرج، تبریز، اصفهان و اراک هم جریان داشت.
توجه کنید! وقایع شمرده شده، رویدادهای کم‌اهمیتی نیستند و معنای سیاسی-استراتژیک خاص خود را دارند؛ نخست آن‌که قیام، یعنی قیامی که از دی ۹۶ جرقه زده بود ؛ خاموش نشده و قیام تیر ۹۷ ادامه و تکامل آن است.
تشدید سرکوب باعث خاموش شدن آن نشده بلکه موجب  رادیکالیزه شدن بیشتر آن شده است. درگیری‌ها و جنگ‌وگریز جوانان جسور، نشان‌دهنده ظرفیت و پتانسیل بالای جامعه ایران برای سرنگونی است.
بیشترین فریاد و هراس و وحشت سران حکومت  هم از همین نیروهای جان‌برکفی است که چیزی برای از دست دادن ندارد.
جوانان تهران ارتش بیکاران بی‌ هیچ توهمی نسبت به نظام فاشیستی تنها به براندازی و سرنگون کردن آن چشم دوخته‌اند.
حکومت در برابر قیام جز سرکوب چیزی در چنته ندارد. البته در کنار سرکوب تلاش‌ می‌کند که از شیوه‌های خاص خود نظیر حمله به مغازه‌ها و تخریب آنها و متهم کردن جوانان قیام‌کننده به این اقدام، به خیال خود با  هم اعتصاب‌کنندگان را مرعوب کند و هم چهره و تصویر قیام‌کنندگان را مخدوش سازد.
اما نه راه انداختن ضدتظاهرات‌های رضاشاه روحت شاد موثر است و نه تخریبهای اموال مردم!
نظامی که راه حلی برای بحرانهای فزاینده و فراگیر ندارد در بیچارگی ترفند میزند!‌ روز و حال حکومت را
«احد آزادیخواه»‌ در جلسه علنی مجلس روز چهارشنبه ۶تیر خوب بیان کرد:‌
«وقتی هیأت‌رئیسه اعلام می‌کند هفته حضور در حوزه انتخابیه، به‌خدا تنمان می‌لرزد، برای این‌که پاسخ به ایرادات مردم نداریم؛ برای شبهات مردم جواب نداریم». و این سخن بیان حال حکومت در برابر مردم است.
جوانان تهران جسور و جنگاور قیام تیرماه را دلاورانه ادامه میدهند! قیام امسال بیشتر بر دوش جوانان ایرانی حمل میشود تا به مقصد خجسته آزادی برسد!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy