اعتصاب بازار امروز در هفتمین روز خود ادامه یافت

173
امروز پنج شنبه ۷تیر ۹۷ اعتصاب بازار تهران ادامه دارد. راسته طلا فروش ها، پاساژ طلا فروشان کریمخان، سبزه میدان، کفاش ها، پارچه فروش ها، و بازار سلطانی مغازه های خود را  بسته و در اعتصاب هستند. حسین اشتری فرمانده جنایتکاران نیروی انتظامی برای باز کردن مغازه ها خودش به   بازار طلافروشها آمده است.
خبرهای رسیده از بازار آهن فروشان حاکی است که آنها هم به اعتصاب بازار تهران پیوستند. آهن فروشان در شادآباد مغازه های خود را امروز باز نکردند.
ادامه اعتصاب بازار در حالی است که حکومت با بسیج گسترده نیروهایش تلاش کرده است تا آن را به شکست بکشاند.
عملا برای بازاریان مسیج میفرستند و میگویند باید مغازه‌هایشان را باز کنند وگرنه  جواز کسب آنها باطل خواهد شد.
بنا به گزارشات رسیده روز گذشته ماموران امنیتی به بازار ریخته و تلاش میکردند به هر قیمت مغازه ها را باز کنند. مغازه داران بهتر است که از ابتدای صبح مغازه های خود را باز نکنند نه اینکه پشت در مغازه بمانند و مغازه را نیمه تعطیل کنند و غیره.
چیزی که من دیدم اعتصاب بازار ادامه داشت.
متن پیام:
همكاران گرامي و اعضاء محترم
احتراما به اطلاع مي رسانيم كه امنيت كامل در محيط بازار برقرار مي باشد . لذا خواهشمنديم تا در جهت ايجاد فضاي كسب و كار و پيشگيري از ضرر و زيان احتمالي در بازگشايي مغازها و حضور در داخل واحد هاي صنفي خود همكاري لازم را انجام دهيد .
اتحاديه بنكداران و طاقه فروشان پارچه
همكاران گرامي
احتراما خواهشمنديم تا در جهت ايجاد فضاي كسب و كار و پيشگيري از ضرر و زيان احتمالي در بازگشائي مغازها همكاري لازم را انجام دهيد .
اتحادیه بنكداران و طاقه فروشان پارچه
جو امنیتی بسیار ملتهب است. مردم تهران در خیابان منتظر چیزی هستند و به قول سهراب پی چیزی میگردند. پی نوری، ریگی لبخندی… .
باتوجه به اینکه این تظاهرات ادامه خواهد یافت نکات ارسالی یک هموطن شایان توجه است:
در تظاهرات، شعارهای «ترس‌انگیز» را تعویض کنیم
استفاده از فعل منفی حتی به قصد مثبت، ذهنیت منفی ایجاد می‌کند.
در یک تحقیق، تابلوهای «آهسته برانید» جاده‌یی را به «تند نروید» تغییر دادند و نتیجه این شد که سرعت متوسط خودروها به‌طور متوسط ۲۰کیلومتر در ساعت افزایش یافت.
اگر از ما بخواهند که «به برج ایفل فکر نکنید»، بی‌اختیار تصویر برج ایفل در ذهن ما نقش خواهد بست، چرا که ذهن انسان قابلیت تفکیک فعل مثبت از منفی ندارد و به‌محض به کار بردن مکمل فعل (مفعول، متمم یا قید)، تصویر آن‌را در ذهن می‌سازد بدون در نظر گرفتن نوع فعل.
در تظاهرات برای انسجام و ایستادگی در برابر پلیس، در مواردی شعاری استفاده می‌شود که بیشتر ترس و اضطراب در ذهن ایجاد می‌کند تا انسجام و مقاومت و آن شعار معروف
«نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم» است.
همان‌گونه که گفته شد چه بگوییم «بترسید» چه بگوییم «نترسید»، تصویر ایجاد شده در ذهن «ترس» خواهد بود و به‌طور ناخودآگاه این واژه، میزان هورمونهای ترس را در فرد بالا خواهد برد و احتمال فرار را بیشتر خواهد کرد.
پیشنهاد می‌شود به جای این شعار که معمولاً باعث تاثیر برعکس می‌شود، از شعار
«شجاعیم، شجاعیم، ما همه با هم هستیم» استفاده کنیم.
هم میهن دلاور…ما همه با هم هستیم
ما زن و مرد جنگیم…. صد برابر می‌جنگیم
به امید آزادی میهن‌مان از دست اشغالگران

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy