روزهای داغ‌تری در پیش روست، قیام تهران بنیان کن ادامه خواهد یافت

300
روزهای داغ‌تری در پیش روست، قیام تهران بنیان کن ادامه خواهد یافت

قیام تهران، همان است که صادق زیباکلام ۱۸خرداد ۹۷ نشانی اش را داد و گفت: آنقدر پر زور است که اصولگرا و معتدل را با خود می‌برد.

همان موجی که گفته بودند اگر دوباره برخیزد بنیان کن خواهد بود و همه سران نظام هشدارش را داده بودند!

در این قیام شگفت‌انگیز

– علاوه بر بازاریان، جوانان و اقشار گسترده مردم وارد صحنه شدند.

– در یک ویژگی متفاوت با دیماه، هم اقشار متوسط و هم اقشار پایین، هم مرکز شهر و هم جنوب شهر وارد میدان شدند و به قیام پیوستند.

– اعتراضات حتی به حاشیه‌های تهران مثل یافت‌آباد و شهریار و خاکسفید هم کشیده شد.

– قیام تهران بسیار سریع‌تر از قیام دیماه روند بالغ شدن از یک اعتراض صنفی اقتصادی به یک قیام سیاسی را طی کرد و تنها در عرض یک ساعت سیاسی شد! و سقف همه شعارهای براندازانه را در نوردید.

– فیلم‌ها و تصاویر به سرعت می‌رسید و حتی فیلتر بودن تلگرام هم کمترین اثری در ارتباطات مردم نداشت. اینک مردم ضدفیلتر شده‌اند!‌ و این امتیاز بزرگی برای مردم و قیام در روزهای آینده است.

– قیام تهران در قیاس با قیام دیماه، به سرعت رادیکال شد به‌طوری که هر جا دستشان رسید نیروهای سرکوبگر را گوشمالی دادند و کیوسک و موتورسیکلت مزدوران آدمکش را به آتش کشیدند و از آنها زهرچشم گرفتند.

– در قیام تهران حکومت مجبور شد به سرعت به آن بازتاب دهد و در رسانه‌هایش بنویسد این واقعه یک حرکت صنفی بود، ولی دشمنان و معاندان و رسانه‌های ضدانقلاب وارد صحنه شدند و به اعتراضات صنفی، جهت سیاسی دادند.

– تفاوت عمده قیام تهران با قیام دیماه این است که: تمرکز اصلی قیام در تهران است. همان جایی که خامنه‌ای هم پیش‌تر گفته «ضدانقلاب!» نقشه‌اش این است که از شهرهای کوچک شروع کند و بعد به سوی تهران بیاید!

 نتیجه‌یی از  نکات بالا می‌توان گرفت، اینست آنچه که اینک در خیابانهای تهران و دیگر شهرها جریان دارد و گسترش می‌یابد، یک قیام تمام‌عیار و سراسری است.

این بار مراحل ارتقا را خیلی سریع‌تر از قیام دیماه طی کرد. هم اعتصاب است و هم خیزش اجتماعی و از نظر رادیکالیزم همان ظرفیت قیام دیماه را دارد.

با توجه به این‌که بحران اصلی یعنی گرانی کمرشکن ادامه دارد،
با توجه اینکه بحران اقتصادی و نزول بی‌سابقه ارزش پول ادامه دارد.

و با توجه به این‌که هیچ راه‌کار دردسترسی هم برای حل یا مهار این عوامل در دسترس این نظام با سیاستهای فعلی‌اش در چشم‌انداز نزدیک نیست.

قیام تهران هم‌چنان ادامه خواهد یافت و روزهای داغ‌تری را هم به‌وجود خواهد آورد.

جایگزینی و استعفای روحانی و خراب کردن مشکلات بر سر جناح او برای اینکه اصل ولایت فقیه را در ببرند هیچ تاثیری در روند این قیام خجسته ندارد!

زیرا مردم هیچ تفاوتی بین اصلاح طلب و اصولگرا قائل نیستند و در شعارهایشان نیز خواستار از بین رفتن کل نظم هستند.

در مختصات کنونی نظام، به‌گفته روحانی هر اقدامی علیه دولت وی، ضربه به تمامیت نظام است.

«ظاهری»، یک کارشناس حکومتی، در همین رابطه گفت: «مانند این است که همه‌مان توی یک کشتی هستیم. من دارم زیر پای خودم را سوراخ می‌کنم بعد یکی میگه داری چی کار میکنی؟ میگم می‌خواهم زیر پای خودم را سوراخ کنم. آخر اگر کشتی غرق شد، همه‌مان غرق میشیم.»

طبعا اگر خامنه‌ای روحانی را کنار بگذارد که البته بعید است، این خودش از روشن‌ترین نشانه‌های مرحله سرنگونی است که اولین برنده مردمی هستند  که همین روزها در خیابانها از هر ذره شکافی که در رأس حاکمیت می‌یابد، به‌نفع پیشبرد خط سرنگونی کل نظام استفاده «بهینه» می‌کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy