بازداشت اهالی روستای نیریز، با قرار وثیقه ۵۰۰میلیون تومانی توسط سپاه پاسداران

86
بازداشت اهالی روستای نیریز، با قرار وثیقه 500میلیون تومانی توسط سپاه پاسداران

در هفته خرداد۹۷ حدود ۳۰ تن از جوانان بیکار روستای خواجه جمالی واقع با شکایت شرکت کرمیت فارس بازداشت و با قرار وثیقه به زندان منتقل شده اند.

برای هر یک از اهالی بازداشت شده روستای نیریز قرار وثیقه ۵۰۰میلیون تومانی توسط سپاه پاسداران گذاشته شده است. 

یکی از اهالی این روستا میگوید:‌ دلیل شکایت این شرکت از جوانان و مردم فقیر روستای خواجه جمالی، جمع آوری سنگ های کرمیت از دامنه کوه ها و فروش در بازار آزاد می باشد.

 شرکت کرمیت استان فارس کە غیرمستقیم وابستە بە سپاە است، از مردم فقیر این روستا شکایت کرده، همه را زندانی کردند و برای آزادیشان قرار وثیقه ۵۰۰ ملیون تومانی صادرشده است.

حدود ۱۱ هزار مترمربع زمین در محدوده نیریز به ‘یانک شو ئدرن’ سرمایه گذارچینی واگذار شده است تا  عملیات ساخت این مجتمع با مشارکت سرمایه گذار ایرانی که سپاه پاسداران است فراهم شود.

مردم این ناحیه بسیار فقیر هستند و با اینکه سنگهای روستایشان به سرقت میرود اجازه ندارند از سنگهای محل زندگی خود استفاده کنند و سپاه این را هم چون خلیج فارس به چین فروخته است. ھشتاد درصد مردم این روستا بیکار هستند و فروش سنگهای کرومیت از دامنه کوه باعث دستگیری و قرار وثیقه سنگین برای آنان گردیده است.

معلم این روستا می گوید :

روستای خواجه جمالی از شهرستان نی ریز سالهاست که دارن سرمایه این روستا را چپاول می کنند بدون اینکه درصدی به عمران و آبادی این روستا اختصاص بدهند.

حالا که مردم به مدد فضای مجازی از غارت و دزدی آنها با خبر شده اند دارند خودشون با زحمت و به خطر انداختن جونشون از دل کوه سنگ جمع می کنند و با قیمت ناچیز می فروشند شرکت کرومیت قاضی دادگاه آباده طشک را اجیر کرده تا کارگران بی گناه و ناتوان را دستگیر کردە و به جرم سرقت کروم به چند ماه حبس و گذاشتن قرار وثیقه پانصد میلیونی جریمه کنند.

این خبر را تا می توانید منتشر کنید تا شاید جلوی این ظلم گرفته شود مابه قدرت فضای مجازی ایمان داریم فضایی که تعدادی از ویلاهای غصبی را پس گرفت.

شهرستان نی ریز در فاصله ۱۹۲ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy