تیم ملی فوتبال آلمان، از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حذف شد

39
تیم ملی فوتبال آلمان
تیم ملی فوتبال آلمان

تیم ملی فوتبال آلمان، مدافع عنوان قهرمانی جهان از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حذف شد. آلمان در آخرین بازی گروه مقابل کره جنوبی با نتیجه ۰-۲ شکست خورد. به این ترتیب این تیم با کسب ۳ امتیاز در گروه‌اش آخر شد و نتوانست به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کند.

برای کره جنوبی کیم یونگ گوون در دقیقه ۹۲ و سان هئونگ مین در دقیقه ۹۶ گل زدند. به این ترتیب به نظر می‌رسد که زدن گل‌های دیرهنگام را می‌توان یکی از مشخصه‌های جام جهانی روسیه دانست. ۱۹ گل از ۹۵ گلی که در تاریخ جام جهانی فوتبال پس از دقیقه ۹۰ به ثمر رسیده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بوده است.

آلمان در بازی نخست این گروه با نتیجه یک برصفر به مکزیک باخت و در بازی دوم در آخرین لحظات مسابقه توانست سوئد را ۱-۲ شکست دهد. آلمان در این مسابقه به پیروزی با تفاضل گل بالا نیاز داشت، اما پیروزی ۰-۳ تیم ملی فوتبال سوئد در بازی مقابل مکزیک موجب شد تا این دو تیم با کسب ۶ امتیاز و به عنوان تیم‌های اول و دوم صعود کنند.

آلمان که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با پیروزی مقابل آرژانتین قهرمان شد، دومین تیم پرافتخار تاریخ جام جهانی است.

این تیم پس از برزیل که ۵ قهرمانی در جام جهانی دارد، در کنار ایتالیا صاحب ۴ قهرمانی است. این اولین بار از سال ۱۹۳۸ است که آلمان (یا آلمان غربی) نتوانسته از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy