۱۵دلال ارز بازار آزاد دستگیر شدند اما خریدار ۵۳ میلیارد تومان سکه آزاد است

66
15دلال ارز بازار آزاد دستگیر شدند اما خریدار ۵۳ میلیارد تومان سکه آزاد است

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۱۵ دلال ارز بازار آزاد خبر داد و گفت: برخورد با افرادی که خرید و فروش غیرمجاز ارز انجام می‌دهند، در دستور کار ما است.

تسنیم نوشت، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید دو میلیون و ۸۴۰هزار تومان و سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم دو میلیون و ۷۰۵ هزار تومان معامله می‌شد.

 نیم‌بهار آزادی امروز شاهد کاهش قیمت بود به‌نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان و ربع‌سکه به قیمت ۷۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۴۲۰ هزار تومان فروخته می‌شد.

قیمت طلا برای هر گرم طلای ۱۸عیار نیز امروز ۲۳۳ هزار تومان ارزشگذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۵۶٫۷دلار معامله می‌شود.

گفته می شود قیمت دلار غیررسمی به کانال ۷ هزار تومان بازگشته است و قیمت سکه نیز در دامنه قیمتی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می شود.

امروز در بازار آزاد هر یورو ۹ هزار و ۲۷۰ تومان و هر پوند با ارزش ۱۰ هزار و ۵۲۱ تومان و درهم امارات ۲۱۷۱ تومان دادوستد می‌شد.

امروز ۶ تیرماه ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کشور، درباره بحران در بازار آزاد طلای ایران به خبرنگاران گفته که «متأسفانه مواردی را در بحث خرید سکه شاهد بوده‌ایم که اقتصاد کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد».

وی گفت: «در رابطه با سکه، نفر اول ۳۸ هزار و ۲۵۰ عدد سکه خریداری کرده و برای این خرید، رقمی معادل ۵۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان پول پرداخت کرده است».

سراج گفت خریدارا ۳۱سال سن دارد، اما هویت نامبرده را برملا نکرد.

مشخص است که جناب سراج از هویت نامبرده به دلیل تعلقات جناحی معذور هستند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy