ایرانشهر - در تلافی تجاوز به دختران ایرانشهری داروخانه پاستور طعمه حریق شد و کاملا سوخت

 حوالی ساعت ۲٫۳۰ بامداد امروز ۵ تیر ۹۷داروخانه پاستورایرانشهر، در تلافی تجاوز به دختران ایرانشهری طعمه حریق شد و مهار آتش در ساعت ۴ صبح انجام گرفت وقتی که بیش از ۹۰درصد این داروخانه در آتش انتقام سوخته بود.

در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر دست داشتن پسرصاحب این داروخانه در تجاوز به دختران ایرانشهری منتشر شده است اما از طرف مسولین علت این آتش سوزی هنوز تایید نشده است.

مدیر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایرانشهر گفت: داروخانه پاستور که یک داروخانه شبانه روزی این شهر است ساعت ۲:۳۰ دقیقه بامداد امروز طعمه حریق شد.

ابراهیم دکالی گفت: سه تیم آتش نشانی بلافاصله بعد از اطلاع از آتش سوزی به محل حادثه واقع در خیابان نور ایرانشهر اعزام شدند…آتش نشانان بعد از یک ساعت و ۳۰ دقیقه تلاش ساعت چهار صبح موفق به خاموش کردن آتش داروخانه پاستور شدند.

مدیر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ایرانشهر تصریح کرد: بر اثر این حریق ۵۰ درصد به بنای فیزیکی و بیش از ۹۰ درصد به داروهای این داروخانه خسارت وارد شده است.

وی گفت: علت این آتش سوزی توسط کارشناسان در حال بررسی است.

ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است

داروخانه پاستور منتسب به یکی از افراد مظنون در پرونده موسوم به «دختران ایرانشهر» به دست برخی معترضان خشمگین در این شهر به آتش کشیده شد.

پیش از این نیز گروهی از مردم خشمگین ایرانشهر به این داروخانه که گفته می‌شود متعلق به پدر محسن ق.، یکی از مظنونان تجاوز است، حمله کرده بودند. مهاجمان بر این باورند که پدر فرد مظنون، یعنی مالک داروخانه پاستور، از اعضا ارشد سپاه است.

روز جمعه ۲۷ خرداد، امام جمعه ایرانشهر در نماز پرده از جنایت تجاوز چند مرد به ۴۱دختر ایرانشهری برداشت. اعلام این خبر از سوی این مقام مذهبی رسمی واکنش‌های زیادی را در میان مردم این شهر، کاربران فضای مجازی ایران و حتی بالاترین مقام‌های قضایی کشور به دنبال داشت.

محمد جعفر منتظری، دادستان روز دوشنبه ۲۸ خرداد با تکذیب خبر تجاوز به دختران ایرانشهر از تعقیب عامل انتشار این ادعا خبر داد.

چند روز بعد علی موحدی‌راد٬ دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در این زمینه گفت که باید معلوم شود تجاوزهای گروهی در ایرانشهر «با رضایت» بوده یا «با اکراه».

تجمعاتی که در زاهدان در اعتراض به این عمل شنیع انجام شده با دستگیری و انتقال دستگیر شدگان به نقاط نامعلوم همراه بوده است از جمله عبدالله بزرگزاده، پس از پخش انتشار یک فایل صوتی از لحظه دستگیری‌اش به مکان نامعلومی برده شد و پس از گذشت ۸ روز هنوز خبری از او در دست نیست.

عبدالله بزرگزاده در فایل صوتی از یک داروخانه نام میبرد و میگوید به داروخانه بیایم چکار ما داروخانه بیاییم چکار؟

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy