سند خیانت خاتمی با انتقال آب شیرین ایران روزی۹۰۰ هزار متر مکعب به کویت – سند

1897
سند خیانت خاتمی با فروش آب شیرین ایران روزی900 هزار متر مکعب به کویت - سند

انتقال آب ایران به کشورهای همسایه از سالها قبل از دوران خاتمی استارت خورده است. با اینکه خوزستان تشنه است و روزانه مردم این خطه در از بی آبی کم آبی و قحطی آب به خیابان می‌آیند.

سندی که سال ۸۲ در دوران خاتمی با کویت امضا شده، انتقال آب شیرین ایران برای سی سال روزانه ۹۰۰ هزار متر مکعب امضا شده است. این علاوه بر آبی است که به شکل نذری خود حکومت برای عراق میفرستد و ..

اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰، سفیر ایران در دوحه اعلام کرد که ایران با صدور خاک کشاورزی به قطر موافقت کرده است و این در حالی بود که طبق قانون مصوب مجلس، صادرات خاک از ایران ممنوع است. حالا اما همسایه کوچک جنوبی کشور علاوه بر خاک ایران، آبش را هم می‌خواهد. از همین رو در انتظار حضور ایران پای میز مذاکره است. به این ترتیب به نظر می‌رسد کاری را که حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر پیشین قطر شروع کرد و بخشی از خاک ایران گرفت قرار است پسرش با آب ایران تمام کند!

متن سند انتقال آب ايران به کويت که در سال ۸۲ امضاء شد را در زیر بخوانید.

سند انتقال روزانه ۹۰۰هزار مترمکعب آب از ایران به کویت ، روز گذشته در تهران امضاء شد. این توافق نامه از سوی حبیب الله بیطرف ، وزیر نیرو و احمد فهدالاحمد الجابر الصباح ، وزیر انرژی کویت امضاء شد. براساس این سند، دو طرف باانتقال روزانه ۹۰۰هزار مترمکعب آب شیرین از طریق خط لوله از ایران به کویت با توجه به شرایط جوی آب و هوایی و کاهش آب در دوره های خشکسالی و شرایط غیرعادی توافق کردند.

وزیر نیرو در مراسم امضای این توافق نامه گفت : براساس این توافق ، کویت طی ۳۰سال آینده ، سالانه ۳۰۰میلیون مترمکعب آب شیرین مازاد بر نیاز جمهوری اسلامی ایران را خریداری می کند.

وی امضای این موافقت نامه را نقطه عطفی در روابط تهران – کویت دانست.

کارشناسان معتقدند این توافق نامه برای اجرا به تصویب مجلس شورای اسلامی نیاز دارد. پیش نویس این توافق نامه پیش از این از سوی یوسف محمد الهاجری ، نماینده تام الاختیار دولت کویت و رضا امرالهی ، قائم مقام وزیر نیروی کشورمان ، امضاء شده بود.

هر چند در این توافق ، ایران ملزم به صدور آب به کویت و کویت متعهد به پرداخت بهای آب دریافتی است ، اما تاکنون مطلبی در خصوص میزان درآمدهای کشورمان از این صادرات جدید اعلام نشده است!

وزیر نیرو: در خصوص قیمت فروش آب هنوز به توافق نرسیده ایم حبیب الله بیطرف ، وزیر نیرو نیز گفت : در حال حاضر فقط طرح انتقال آب از ایران به کویت مطرح است و کشور کویت متعهد شده که آب خریداری شده از ایران را در کشور خود به مصرف برساند و حق صدور آن را به کشورهای دیگر ندارد.

وی با تاکید بر اهمیت قرارداد صادرات آب ایران به کویت و تاثیر آن بر اقتصاد و تامین آب شرب کویت گفت : این آب ، مازاد بر نیاز کشور است و درآمد ارزی حاصل انرژی برای توسعه منابع آب کشور بخصوص در منطقه خوزستان هزینه خواهد شد.

وی تاکید کرد: آبی که قرار است از ایران به کویت صادر شود، بدون استفاده بوده و به خلیج فارس می ریزد.

پ ن: آب و خاک مردم ایران را فروختند تا جای پایی برای صدور تروریسم باز کنند تا به قول پاسدار سلامی جبهه جنگ را به کشورهای همسایه ببرند تا خود مصون باشند.

دولت امانتدار اموال ملت است اما در جمهوری آخوندی خیانت در امانت از خصوصیات حکومتگران است برای همین پشتوانه تمام شعارهای مردم مرگ بر غارتگر و مرگ بر دیکتاتور است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy