افزایش قیمت دلار و یورو و سکه در بازار آزاد

93
افزایش قیمت دلار و یورو و سکه در بازار آزاد

هر گرم طلای ۱۸عیار امروز شنبه دوم تیر ۹۷ در بازار با قیمت ۲۲۹٫۲۰۰ تومان و قیمت دلار آمریکا ۷۷۰۰ تومان شد.

خبرگزاری صدا و سیما قیمت دلار طلا و سکه را در بازار به شرح زیر داده است:

هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۲۹,۲۰۰ تومان

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۲,۶۵۲,۰۰۰ تومان

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۲,۴۹۱,۰۰۰ تومان

نیم سکه بهار آزادی ۱,۲۹۲,۰۰۰ تومان

ربع سکه بهار آزادی ۷۷۲,۰۰۰ تومان

دلار ۷,۷۰۰ تومان

یورو ۹,۲۰۰ تومان

قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

قیمت هر سکه آتی تحویل شهریور، آبان و دی در بورس کالای ایران بیش از ۳ میلیون تومان داد و ستد می شود در عین حال قیمت هر سکه در بازار نقد حدود ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

همچنین در حال حاضر قیمت تسویه روزانه قراداد آتی سکه تحویل آبان ماه ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را پشت سر گذاشته است و قیمت سکه تحویل شهریور ماه کمی بیش از ۳ میلیون تومان است.

در هفته های گذشته با افزایش نوسانات صعودی در بازار طلا قیمت سکه به طور کم سابقه ای رشد کرد و در حال حاضر قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار نقد حدود ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

قرارداد آتی به طور کلی، قراردادی است که در آن خریدار و فروشنده توافق می کنند، مقدار معینی کالای مشخص را با کیفیت مشخص، قیمت معلوم و در زمان مشخص معامله کنند. در این قرارداد فروشنده متعهد تحویل کالا در تاریخ تعیین شده در زمان عقد قرارداد و همچنین خریدار متعهد به پرداخت وجه در تاریخ مذکور می باشد. سرمایه گذاران معمولاً از این نوع قرارداد برای پوشش ریسک خود استفاده می کنند.

در یک خبر دیگر حسن‌پور بیگلری (عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی) : در جلسه اخیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی راهکارهایی برای مقابله جدی با تحریم‌ها و بهبود وضعیت ارزی کشور ارائه شد و همچنین موضوع گرانی‌های اخیر سکه مطرح و در این راستا تأکید شد بانک مرکزی نظارت بیشتری بر بحث فروش سکه داشته باشد.
فردی بیش از ۳۹ هزار سکه و فرد دیگری بیش از ۲۰ هزار سکه در ماه‌های اخیر خریداری کرده است که این نحوه توزیع سرمایه‌های کشور نیز در این جلسه مورد نقد قرار گرفت!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy