اعتصاب غذای زندانیان سیاسی سنی رجایی شهر در اعتراض به تجاوز به دختران ایرانشهری

75
اعتصاب غذای زندانیان سیاسی سنی رجایی شهر در اعتراض به تجاوز به دختران ایرانشهری

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به هتک حرمت ۴۱ نفر از دختران ایرانشهری به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. قسمتهایی از بیانیه زندانیان سیاسی در پی می‌آید: 

 حقوق وکرامت انسانی یکی از مطالبه های جهانی به طور عام و هدف و مطلبی آسمانی و الهی از طرف پروردگار و خالق انسانهاست به طور خاص میباشد . به ویژه حرمت و کرامت و جایگاه زن که در عرف اصیل و واقعی  اقوام با غیرت و با شرافت ایرانی از کرد و بلوچ و فارس و عرب وترک در مکان رفیع و والایی قرار داشته و به تعبیری زن بنیان و تشکیل دهنده کل جامعه میباشد.

 اما متاسفانه امروزه در ایران به شیوه‌های مختلف و‌گوناگون که اکثرا سیسماتیک ‌و هدفمند است شخصیت و کرامت و متانت و وقار زن مورد هدف قرار گرفته از اسید پاشی به صورت زنان و ناقص کردن آنها گرفته تا تجاوز به عنف و جریحه دار کردن روح و روان و شخصیت و کرامت آنها.

اخیرا شنیدن خبر دل خراش و‌ناگوار تجاوز به ۴۱ دختر اهل سنت در شهرستان ایرانشهر سیستان و بلوچستان قلب همه ما را جریحه دار و متالم ساخت و سختی و ناراحتی و اندوهمان در زندان و اسارت را مضاعف و چند برابر کرد. چون ما همه اقوام مسلمان و متدین ایرانی  را برادر و دوست هم ‌میدانیم و جزو یک امت واحد هستیم.  بدون اینکه هیچ فرقی در بین اقوام و قبایل مختلف آنها اعم از کرد و ترک و بلوچ و عرب و فارس قائل بشویم و این ۴۱ دختری که قربانی این‌جنایت شدند خواهرهای ما هستند و تجاوز به آنها و ناموس قوم شریف و بزرگوار و والای بلوچ را مصداق تجاوز به ناموس خود و اقوام دیگر ایرانی میدانیم.

در مرحله اول وظیفه انسانی، اخلاقی و دینی هر مسلمانی و مخصوصا در رأس آنها علمای بزرگ ‌و دلسوز و ربانی اهل سنت میباشد که در جایگاه  وارثان پیامبر و به عنوان پیش قافله و پیشوا و رهبر مردم که مسئولیت سنگینی بر دوششان میباشد؛ ایجاب میکند که موضع گیری شجاعانه و مؤمنانه و خداپسندانه و در سطح بالای اخلاقی و انسانی اتخاذ کنید.

در ادامه این بیانیه آمده:‌ پیامبر صلی الله علیه و سلم‌میفرماید : “هیچ مسلمانی نیست که  مسلمانی را رسوا کند در جایی که هتک حرمت شده و به ناموسش تعرض شده مگر آنکه به سزای این کارش در جایی که دوست دارد یاری و کمک شود خداوند او را خوار و ذلیل و رسوا میسازد و هیچ شخص مسلمان دیگری نیست که برادرش را یاری دهد در جایی که هتک حرمت شده و به ناموسش تعرض شده مگر آنکه به پاداش این عملش خداوند او را در جایی یاری میدهد که به کمک‌ و یاری خداوند نیازمنده و دوست دارد که یاری و کمک‌ شود “

ما‌ زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ مراتب  اعتراض شدید خود را به چنین جنایت بزرگی اعلام میداریم و به نشانه اعتراض به این حادثه دهشتناک و مطالبه فوری در به مجازات رساندن این متجاوزین به عنف به مدت سه روز اعلام اعتصاب عمومی میکنیم و از تمامی علما و رهبران اهل سنت واقشار مختلف جامعه اعم از فرهیختگان ، دانشجویان، متفکران،اندیشمندان، فعالان سیاسی، مدنی و جوامع حقوق بشری خواهانیم که نسبت به این حادثه دل خراش و جنایت غیر اخلاقی و حیوانی اتخاذ موضع کرده و قربانیان این حادثه و خانواده هایشان را در رساندن به حقوق مغتصبه اشان حمایت و پشتیبانی کامل کنند.

و ما نیز خود را در این غم‌ ومصیبت با قربانیان این حادثه غیر اخلاقی و حیوانی و خانواده اشان شریک میدانیم و تا رسیدن‌به حق کاملشان آنها را حمایت و‌ پشتیبانی میکنیم
اسامی امضا کنندگان این بیانیه:
رحمت الله پاکزاد
جمال قادری
حمزه درویش
داود عبداللهی
حسن رشیدی
قاسم آبسته
ایوب کریمی
عبدالرحمن سنگانی
یاسر شرفی پور
تیمور نادری زاده
نامق دلدل
فیروز حمیدی
کامبیز عباسی
سیدتوحید قریشی
سید فرزاد حسینی
یاسر شاهوزهی
عابد جهاندیده
فرزاد شاه نظری
احمد رودینی
صلاح محمدی اقدم
برزان نصرالله زاده
فرشید ناصری
یاسین عباس جوبی
امید حسن پور پلی
حسام‌بادروج
سلیمان پیروتی

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy