عبدالله بزرگزاده معترض تجاوز به دختران ایرانشهری، به بازداشتگاه سپاه سلمان زاهدان منتقل شد

انتقال عبدالله بزرگزاده سربازی از بازداشت شدگان تجمعات اعتراضی در حمایت از دختران ایرانشهری به زندان زاهدان. عبدالله بزرگزاده در جریان تجمعات اخیر شهرستان ایرانشهر در حمایت از دختران این شهر بازداشت شده بود روز گذشته ۳۱ خرداد۱۳۹۷ به بازداشتگاه سپاه سلمان زاهدان منتقل شد.

این تجمعات در رابطه با پیگیری موضوع تجاوز به دست‌کم به ۴۱ دختر در این شهر برگزار شده بود.

وب سایت کمپین فعالان بلوچ نوشته است، عبدالله بزرگزاده معترض بازداشت شده در شهرستان ایرانشهر روز گذشته به بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان منتقل شده است.

این فعال مدنی در تجمع روز یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷ که در حمایت از دختران ایرانشهر در مقابل فرمانداری برگزار شد، توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شد. فایل صوتی که هنگام بازداشت عبدالله ضبط شده، مشخصات خودرو و .. بازداشت کنندگان را افشا میکند

متن پیاده شده صحبتهای عبدالله در حین بازداشت در ذیل آمده است:
ما کاری نکردیم تجمع مسالمت آمیز بوده نباید از ناموس و غیرت بلوچ دفاع کنیم؟
چرا ما رو بازداشت کردید فرماندار خودش اینجا بوده
قول داده پیگیری میکنه این جریانو! حکم بازداشت کو
من سوال منطقی میپرسم جناب میگم حکم بازداشت کو
شما کی هستی شما لباس ناشناس پوشیدی من نمیدونم کی هستی ماشین شما شخصیه پژو شخصیه من نمیدونم ماشین نیروی انتظامی اینجوری نیست این ۴۰۵سفیده پلاک نظامی ندارین شما
نمیدانم شما از کجا پیداتون شد ما داشتیم میرفتیم خانه مان
داروخانه برویم چکار کنیم ما کاری به داروخانه نداریم
متوجه نمیشم منظورتونو جناب ما کاری کردیم؟

ایران تنها کشوری است که تجاوز جرم نیست، بلکه افشا و اعتراض به تجاوز کار جرم است!

یادآوری میشود:

مولوی طیب ملازهی، امام جمعه اهل سنت، در خطبه‌های نماز عید فطر از تجاوز به ۴۱ دختر در این شهرستان سخن گفت. در روزهای اخیر مقام‌های دولتی و قضایی رقم اعلام شده در مورد تعداد قربانیان را رد کردند و گفتند که متهم اصلی این حادثه بازداشت شده است.

از سوی دیگر، دادستان کل ایران نیز روز دوشنبه اعلام کرد که با منتشر کننده خبر مربوط به تجاوز به ۴۱ دختر، برخورد قضایی می‌شود.

این خبرها موجب نگرانی افکار عمومی و برخی از فعالان مدنی درباره رسیدگی به این پرونده و کوچک نشان دادن ابعاد آن توسط حکومت شد.

از این رو، علاوه بر تجمع زنان ایرانشهری، روز دوشنبه نیز تعدادی از دختران در خیابان ها و ایستگاههای متروی تهران با در دست داشتن نوشته‌هایی خواستار حمایت از دختران ایرانشهر برای دفاع از حق خود شدند.

کانال ما

https://t.me/Iran_news_ajancy