پرونده دختر تجاوز شده۱۲ساله، به دست دادستان ارومیه بسته شد

85
پرونده دختر 12ساله تجاوز شده، به دست دادستان ارومیه بسته شد

دادستان ارومیه در پرونده دختر تجاوز شده۱۲ساله قرار جلب و کیفرخواست ۵۴ متهم آتش‌سوزی مدرسه ای در اسلام آباد ارومیه را صادر کرد. سال گذشته انتشار خبری در خصوص تعرض جنسی سرایدار یک مدرسه به دانش آموز دختر با واکنش تند مردم روبرو شد و نهایتا مدرسه مورد اشاره در آتش سوخت. در این اعتراضات ۱۵۶ نفر دستگیر شدند.

دادستان ارومیه گفت:“سال گذشته در پی تعرض سرایدار این مدرسه به یک دختر دانش آموز عده‌ای با اخلالگری و آتش زدن اموال دولتی و خصوصی برخی افراد، نظم عمومی را بهم زدند که در این راستا ۱۵۶ نفر از عوامل دخیل در این حادثه دستگیر شدند”.

که مجرمیت ۵۴ نفر از دستگیر شدگان در واقعه آتش سوزی مدرسه راه شهدا به اثبات رسید؛ بنابراین قرار جلب و کیفرخواست آن‌ها صادر شده است و مابقی دستگیرشدگان آزاد شدند”.

دادستان ارومیه سپس کل صورت مساله را پاک کرد و گفت “در ارومیه هیچ گونه پرونده تعرض یا آزار و اذیت کودکان تشکیل نشده است”

روز اول آبان ۹۶در اسلام آباد ارومیه مردم خشمگین  به یک مدرسه دخترانه حمله کردند.  در این مدرسه گویا سرایدار به یک دختر۱۲ساله تجاوز کرده است.

این اتفاق اسلام آباد شهرستان ارومیه رخ داده و مردم روستا به مدرسه یورش برده و با معلمین و مسئولان مدرسه درگیر شدند.

در تصاویر منتشر شده وضعیت درگیری شدید به نظر میرسد چرا که یک خودرو واژگون شده دیده میشود که مردم در حال شکستن شیشه های آن هستند.

به لطف ظهور شبکه های اجتماعی هر اتفاقی درجای جای ایران و حتی در دور افتاده ترین روستاها رخ دهد به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست میشود و مسئولان را از این اتفاق باخبر میکنند.

از اولین ساعتهای روز سه شنبه دوم آبان ۱۳۹۶ نیروهای ویژه از ترس ادامه اعتراضات مردم در خیابان مستقر شده اند. قابل ذکر اینکه پس از تجاوز یک سرایدار به دختر ۱۲ساله مردم اسلام آباد به مدرسه  ریخته و اموال سرایدار را آتش زدند و ماشین او را هم تخریب کردند. پس از آن خانه مسکونی وی را نیز آتش زدند نهایتا یک مسجد که پایگاه بسیج هم بود توسط مردم به آتش کشیده شد.

برای دسترسی به کل اخبار به لینکهای زیر در آژانس ایران خبر مراجمه کنید.

/ماجرای-اعتراضات-امروز-ارومیه-و-تکذیب-ع

 تجاوز سرایدار به یک دختر و حمله مردم به مدرسه

مردم ارومیه یک پایگاه بسیج را آتش زدند

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy