ضرب و شتم وحشیانه دراویش زن در زندان قرچک ورامین - حال برخی وخیم گزارش شده است

دراویش ضرب و شتم شده و در اعتراض و اعتصاب غذای زن هنوز از ملاقات با خانواده‌های خود محروم هستند. اعتصاب دراویش از روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۷ آغاز شد روزی که  مأموران گارد ویژه زندان قرچک ورامین با هجوم به داخل زندان، زنان درویش را با باتوم و شوکر به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و هر کدام از زنان را به صورت انفرادی به بندهای مختلف زندان منتقل کرده‌اند.

 حال تعدادی از این زنان وخیم گزارش شد ولی هیچ رسیدگی به آنان نشد. آنان سپس در اعتراض به ضرب و شتم خود دست به اعتصاب غذا زدند و با گذشت ۶روز کماکان نیز در اعتصاب به سر می‌برند.

در این حمله زندانبانان از زنان زندانی استفاده ابزاری کرده بودند تا به زنان دراویش در محوطه هواخوری بند ۵ زندان حمله و آنان را مضروب کنند.

روز شنبه ۲۶ خرداد ماه نیز  زنان درویش با تحریک مسئولین زندان و با هدف شکستن اعتصاب غذای آنان، مورد هجوم و ضرب و شتم شدید تعدادی از زندانیان جرائم عمومی قرار گرفته‌اند.

بنا بر این گزارش؛ بعد از آنکه مسئولین زندان دوربین‌های داخل زندان را خاموش می‌کنند، زندانیان دارای محکومیت های جدی را تحریک یا تطمیع می‌کنند که به درویشان زن زندانی حمله‌ور شده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دهند.

پس از اصرار خانواده‌ها نهایتا رئیس زندان با “سیما انتصاری از زنان درویش زندانی” از طریق آیفون نگهبانی تماس گرفت. این زندانی در حالی که خانواده ها به سخنان او گوش می دادند ضمن تأیید ضرب و شتم زنان درویش، ابعاد آن را بسیار شدیدتر ذکر کرد.

وی گفت ضربات تا حدی بوده که سپیده مرادی به علت ضربات متعدد باتوم روی سرش دچار بیهوشی و آویشا جلال‌الدین دچار عارضه شدید از ناحیه گردن و ستون فقرات شده‌اند و خودش و خواهرش شیما انتصاری دچار آسیب‌های جدی و کبودی شده‌اند و بعد از این ضرب و شتم هیچ‌کس از حال آنها خبر ندارد.

لازم به یادآوری است، همزمان با ضرب و شتم زنان زندانی تعدادی از دراویش محبوس در تیپ ۳ و ۲ زندان تهران بزرگ، در اعتراض به حمله‌ی مأموران گارد ویژه زندان قرچک به زنان درویش زندانی دست به تحصن زدند. دراویش متحصن در زندان خواستار پایان خشونت علیه زنان درویش زندانی و آزادی آنها شدند.

در ادامه تحصن زندانیان در تیپ ۲ و ۳ زندان تهران بزرگ روز یکشنبه ۲۷ خردادماه نیز تعدادی از دراویش محبوس در تیپ ۴ این زندان به دلایل و مطالبه مشابهی دست به تحصن زدند و خواستار پایان خشونت علیه زنان درویش زندانی و آزادی آنها شدند.

این دراویش که تعداد آنها صدها تن برآورد می شود از شهروندانی هستند که طی حادثه موسوم به “گلستان هفتم” توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بازداشت و به زندانها منتقل شده اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy