شاکیان پرونده تجاوز به دختران ایرانشهری به پنج نفر رسید

68
شاکیان پرونده تجاوز به دختران ایرانشهری به پنج نفر رسید

پس از اینکه مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان درخواست کرد برای رسیدگی درست به این موضوع، دختران ایرانشهری که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند بدون ترس طرح شکایت کنند. با ثبت شکایت یک دیگر، تعداد شاکیان پرونده تجاوز به گروهی از دختران شهرستان ایرانشهر به پنج نفر رسید.

این در حالیست که تعدادی از جوانانی که به این عمل وحشیانه اعتراض کرده بودند درزندان به سر میبرند

از جمله: حبیب زین‌الدینی که در اعتراض به تجاوز بسیجیان و سپاهیان به دختران ایرانشهر در تجمع ۲۹ خرداد جلوی فرمانداری حضور داشت، توسط وحوش واجا بازداشت و به سپاه سلمان تحویل داده شد و  عبدالله بزرگزاده که به دلیل فایل صوتی اعتراضی بازداشت شد.

تجمع های دیگری در اعتراض به این موضوع از روز یکشنبه در ایرانشهر شکل گرفت و در ادامه، جمعی از زنان ایرانشهری با تجمع در فرمانداری این شهر خواستار برخورد با متجاوزان شدند.

شرکت کنندگان در تجمع شعارهایی مبنی بر اینکه دفاع از قربانیان این حادثه نباید فدای مصلحت اندیشی حکومت شود، سر دادند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا از این پرونده با عنوان آدم ربایی یاد کرد و گفت که از ۵ شاکی که ربوده شده‌ بودند، ۳ نفر موضوع تجاوز را مطرح کرده‌اند.

مقیمی فرمانده پلیس آگاهی کشور در سخنانی شنیع و دروغین دختران مظلوم ایرانشهر که مورد تجاوز قرارگرفته‌اند را مقصر این حادثه تلخ نامیده و گفته تفاهم بین دوطرف وجود داشته که از گفتنش معذور است!

در واکنش به این سخنان عکسی از منتشر شد که مردم بلوچ عامل تجاوز را مجازات کرده بودند و عکسی هم از صحنه ارسال شده بود که از انتشار عکس معذوریم

 پدر یکی از دختران حادثه دیده «زار زار گریه می‌کرد می‌گفت کاش زمین دهان باز می‌کرد من و بچه‌ها و خانواده‌م می‌رفتیم ولی این ننگ به دامان ما نمی‌افتاد».

مولوی طیب ملازهی، امام جمعه اهل سنت، در خطبه‌های نماز عید فطر از تجاوز به ۴۱ دختر در این شهرستان سخن گفت. در روزهای اخیر مقام‌های دولتی و قضایی رقم اعلام شده در مورد تعداد قربانیان را رد کردند و گفتند که متهم اصلی این حادثه بازداشت شده است.

از سوی دیگر، دادستان کل ایران نیز روز دوشنبه اعلام کرد که با منتشر کننده خبر مربوط به تجاوز به ۴۱ دختر، برخورد قضایی می‌شود.

این خبرها موجب نگرانی افکار عمومی و برخی از فعالان مدنی درباره رسیدگی به این پرونده و کوچک نشان دادن ابعاد آن توسط حکومت شد. از این رو، علاوه بر تجمع زنان ایرانشهری، روز دوشنبه نیز تعدادی از دختران در خیابان ها و ایستگاههای متروی تهران با در دست داشتن نوشته‌هایی خواستار حمایت از دختران ایرانشهر برای دفاع از حق خود شدند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy