نمایشگاه تسلیحات وارده از ایران به یمن شامل: هواپیماهای جاسوسی، پهباد، بمب و مواد مخدر

155
نمایشگاه تسلیحات وارده از ایران به یمن شامل: هواپیماهای جاسوسی، پهباد، بمب و مواد مخدر است

روز گذشته نمایشگاه تسلیحات ارسالی ایران به یمن برپا شد در این نمایشگاه مشخص شد که اقلامی مانند هواپیماهای جاسوسی، پهباد، بمب و مواد مخدر به یمن صادر میشده است.

 این نمایشگاه تسلیحات را ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن برپا کرده است. مجموعه تسلیحات نشان می‌دهد رژیم ایران با ارسال تسلیحات قاچاق و تکنولوژی نظامی برای شبه‌‌نظامیان حوثی قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.

ائتلاف عربی تسلیحاتی که بخش‌هایی از آنها یا تمامی آنها توسط رژیم ایران تولید شده را در این نمایشگاه در معرض دید خبرنگاران قرار داد.

یکی از افسران ائتلاف عربی گفت به سازمان ملل‌متحد گفته شده است که تسلیحات و هواپیماهای بی‌سرنشینی که یا برای جاسوسی بکار می‌رود و یا می‌تواند بمب یا بسته‌های انفجاری حمل کند را در کنار تسلیحات ضد زره ساخته شده در ایران در سال ۲۰۱۵ مانند مشابه موشک روسی کورنت و مینهای دریایی و بسته‌های انفجاری که رژیم ایران به‌طور ویژه برای شبه‌‌نظامیان حوثی ساخته‌ تا علیه نیروهای ائتلاف یا شهروندان یمنی بکار بگیرند ، در این نمایشگاه جمع‌آوری شده است.

در همین رابطه اسوشیتدپرس ۲۹ خرداد نوشت: مقامهای ائتلاف عربی فاش ساختند رژیم ایران در حال تسلیح شبه‌‌نظامیان حوثی است. آنها به خبرنگاران، تسلیحاتی را نشان دادند و گفتند آنها را در جبهه‌های جنگ مصادره کرده که نشان می دهد رژیم ایران در حال تسلیح شبه‌‌نظامیان است.

در نمایشگاه تسلیحات که روز سه‌شنبه در ابوظبی و بعد در یک تأسیسات نظامی اماراتی نشان داده شد، شامل پهپاد، یک سلاح تک تیرانداز، بمبهای کنار جاده‌یی بشکل سنگ و حتی یک «قایق پهپاد» پر از مواد منفجره بوده است.

علاوه بر قاچاق سلاح و مهمات به یمن، اسکای نیوز ۱۱ اردیبهشت ۹۷از نقش وزارت اطلاعات رژیم ایران در قاچاق مواد مخدر به این کشور خبر داد.

یکی از نظامیان یمنی گفت: حوثی‌ها در قاچاق حشیش دست دارند. این قاچاق توسط اطلاعات رژیم ایران از طریق دریای عرب و بندر حدیده تا استان الجوف صورت می‌گیرد.

بر اساس یک گزارش سازمان ملل که در ماه اوت گذشته منتشر شد سپاه پاسداران علاوه بر قاچاق سلاح، مواد مخدر را نیز به‌عنوان یک منبع مالی دیگر در اختیار حوثیها قرار می‌دهد.

در گذشته منابع یمنی فاش ساخته بودند شبه‌نظامیان حوثی شبکه‌ی خرید و فروش مواد مخدر را در استانهای صعده و حجه، صنعا و حدیده ایجاد کرده در ساحل غربی یمن فعالیتهای ممنوعه انجام می‌دهند. این فعالیتها تحت نظارت فرماندهان نظامی و امنیتی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی است.

تجارت مواد مخدراز راههای تأمین هزینه جنگ برای حوثی‌ها است. زیرا آنان نیز مانند شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان از تجارت مواد مخدر برای تأمین هزینه‌های خود استفاده می‌کنند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy