مسافران متروی پاریس شاهد به دنیا آمدن یک نوزاد در ایستگاه اوبر بودند
مسافران متروی پاریس شاهد به دنیا آمدن یک نوزاد در ایستگاه اوبر بودند

مسافران متروی پاریس در خط ای (RER) (شبکه سریع‌السیر منطقه‌ای) صبح روز دوشنبه ۱۸ ژوئیه شاهد به دنیا آمدن یک نوزاد در ایستگاه اوبر متروی پاریس بودند.

این اتفاق باعث تاخیر در حرکت قطارها شد. بر تابلوی زمان رسیدن قطارها در ایستگاه‌های مترو، دلیل تاخیر «تولد غیر منتظره نوزاد در ایستگاه اوبر» اعلام شد.

خط (RER A) در حساب کاربری خود اعلام کرد که مادر و نوزاد تحت مراقبت تیم امداد و اورژانس قرار گرفتند و بلافاصله به نزدیک‌ترین کلینیک منتقل شدند.

سازمان حمل و نقل پاریس اعلام کرده است که این کودک تا ۲۵ سالگی می‌تواند از شبکه‌ حمل و نقل این شهر صورت رایگان استفاده کند.

رئیس استان ایل دو فرانس فرانسه نیز در حساب توئیتری خود تولد این نوزاد را تبریک گفت و نوشت‌: «اتفاقات زیادی در شبکه سریع‌السیر منطقه‌ای (RER) روی می‌دهد که برخی از آنها شادترند. زندگی شاد و طولانی برای این نوزاد آرزو می‌کنم.»

بیشتربخوانید

یک نوزاد پسر به نام «معجزه» در قایق نجات پناهجویان در ساحل ایتالیا متولد شد. این پناهجویان که از لیبی به سمت ایتالیا در حرکت بودند توسط کشتی‌های فعال در زمینه های بشردوستانه نجات یافته و به سمت سواحل ایتالیا هدایت شدند.

مامایی که در تولد این کودک به مادرش کمک کرده بود گفت که حال مادر و پسر خوب است. معجزه که ۲.۸ کیلوگرم وزن دارد اولین کودک در سال جاری و در مجموع ششمین نوزادی است که در قایق‌های نجات پناهجویان متولد می‌شود.

به گفته مقامات ایتالیا کشتی‌های بشردوستانه در طی سه روز گذشته حدود ۱,۸۰۰ پناهجو را نجات دادند و ماموران گارد ساحلی ایتالیا نیز جسد یک پناهجو را از آب گرفتند.

تلاش مقامات ایتالیایی برای جلوگیری از ورود مهاجران از لیبی سبب شده است که تعداد پناهجویان امسال نسبت به سال گذشته ۸۵ درصد کاهش یابد.

لیبی مقصد پناهجویانی است که قصد دارند خود را به اروپا برسانند و به همین سبب این کشور به بهشت قاچاقچیان انسان تبدیل شده است. اما اخیرا گارد ساحلی لیبی به نیروهای خود اجازه شلیک داده است و به همین دلیل قایق‌های کمتری وارد دریا می شوند؛ بنابراین تعداد زیادی مهاجر و پناهجو روی دست قاچاقچیان انسان مانده‌اند.

سیاست‌های اخیر دولت لیبی در این رابطه سبب شده است پناهجویانی که همه دارایی خود را فروخته‌اند تا از طریق لیبی و سفر دریایی از مدیترانه راهی اروپا شوند، بدون پول در این کشور سرگردان شده و برخی نیز به عنوان برده در بازار برای کارهای کشاورزی و حفاری به فروش برسند.

 تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajanc