تجمع جمعی از زنان در ایرانشهر و تهران در اعتراض به تجاوز به ۴۱دختر ایرانشهری

129
تجمع زنان در ایرانشهر و تهران در اعتراض تجاوز به 41دختر ایرانشهری

روز سه شنبه ۲۹ خرداد جمعی از زنان در برابر فرمانداری  ایرانشهر تجمع اعتراضی برپا کردند. این زنان که به تعدی و تجاوز به دختران این شهر معترض بودند تراکتهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود:

کسی که به او تجاوز شده ابزار نیست که فدای مصلحت شود!

کسی که به او تجاوز شده کالا نیست که چیزی از او کم شده باشد!

منابع محلی گزارش کرده اند که تعدادی از عاملان تجاوز به ۴۱ دختر در ایرانشهر که شناسایی شده اند، از اعضای سپاه و بسیج بوده اند.

تجمع دختران تهرانی در حمایت از دختران ایرانشهری

روز گذشته ۲۸ خرداد ۹۷ چند دختر جوان در زیرگذر چهارراه ولیعصر تهران با در دست داشتن نوشته‌هایی مانند دختران ایرانشهر سکوت را می‌شکنیم” و باید درباره تجاوز صحبت کنیم! به حادثه ایرانشهر واکنش نشان دادند‌.

دادستان کل کشور  ۲۸ خرداد با تکذیب خبر تجاوز به دختران ایرانشهر، از تعقیب عامل انتشار این ادعا خبر داد. محمد جعفر منتظری به خبرگزاری ایسنا گفت: «مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی‌هایی که بنده به عمل آوردم موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می‌گردد.»

وی با اشاره به شکایت تنها سه نفر از قربانیان اضافه کرد که باید دید موضوع در چه حدی و به چه کیفیتی بوده است.

این در حالیست که بگزارش منابع محلی، اعضای باندی که به زنان ایرانشهر تجاوز کرده‌ از پشتیبانی یک فرمانده بسیج این شهر برخوردارند. تعدادی از قربانیان می‌گویند به زوراسلحه افرادی که لباس نظامی برتن داشتند ربوده شدند.

در همین زمینه بخشدار نیک‌شهر میگوید: برخی خانواده‌ها اقدام به حذف فیزیکی قربانیان تعرض، مشابه حادثه دختران ایرانشهری می‌کنند امیدوارم نهادهای متولی مشاوره‌های لازم را مدنظر قرار دهند.

مولوی محمدطیب ملازهی امام جمعه اهل سنت «ایرانشهر» در استان سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نماز عید فطر روز ۲۵خرداد، از تجاوز گروهی به ۴۱ دختر در این شهرستان از سوی اعضای یک باند خبر داد. وی گفت یکی از اعضای این باند پس از دستگیری اعتراف کرده که تاکنون به ۴۱ دختر تجاوز کرده‌اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy