سیل در رودسر – سیل با بیش از سه کشته و قطع راه ارتباطی ۷۰روستا

32
سیل در رودسر

بر اثر جاری شدن سیل در رودسر در غروب روز جمعه در روستاهای رودسر خسارات جانی و مالی فراوانی به هموطنان وارد آمد.

برخی از آمارها حاکی از جان باختن ۳تن از هموطنان است.

بخشدار رحیم‌آباد رودسر گفت:‌ هنوز از تعداد افرادی که در این حادثه دلخراش جان خود را از دست داده و یا مفقود شده‌اند آمار دقیقی در دست نیست. کشته شدن سه نفر در این حادثه قطعی است. ‌ تا کنون چندین باب منزل مسکونی که در منطقه و در مسیر سیلاب رودخانه کاکرود قرار داشتند تخریب شده و چند دستگاه خودرو نیز از بین رفته است.

همچنین بر سیل در رودسر خسارات زیادی به محصولات کشاورزی وارد آمده است. در پی حجم آسیب وارده به باغات فندق و گردو بسیار زیاد است.

منابع مطلع از قطع شدن پل ارتباطی منطقه اشکورات علیا خبر دادند.

راههای ارتباطی بیش از ۷۰روستا هم قطع شده است.

قطع پلهای ارتباطی در روستاهای رودسر

 ایسنا ۲۶خرداد ۹۷ نوشت: در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در رودسر مناطق اشکور رحیم آباد شهرستان رودسر در استان گیلان بیش از ۲۰۰متر راه ارتباطی و ۷۰روستای بالادست تخریب و به‌دنبال آن سه دستگاه منزل مسکونی ویران و سه نفر نیز کشته شدند.

مدیرکل راهداری و حمل‌‌ و نقل جاده‌ای استان گیلان گفت: بر اساس وقوع سیل در محل روستای کاکرود در مسیر راه فرعی رحیم آباد به لشکان، حدود ۲۰۰متر از راه فرعی مذکور دچار رانش شده است لذا اکیپ های راهداری بلافاصله در محل حاضر شدند اما به‌دلیل فعال بودن رانش و شیرآبه در محل فعلاً قابل عملیات نمی‌باشد.

بارش نیم‌ساعته باران در مناطق بالادست کاکرود شهرستان رودسر موجب طغیان رودخانه کاکرود شد.

بر اثر این طغیان بخش کاکرودلات که محل اسکان و گردشگاه مسافران است به‌یک‌باره غرق سیلاب شد و در این حادثه سه نفر از اهالی کاکرود و تعدادی از خودروی مسافران و گردشگران غرق شدند.

طغیان رودخانه در کاکرود، نیاسن دره و بعضی جاهای دیگر بسیار شدید گزارش‌شده است.

به گفته شاهدان سیل باعث تخریب چند واحد خانه و هم‌چنین آسیب جدی به پل کاکرود شده است.

با وجود گستردگی ابعاد سیل در رودسر و مناطق اطراف آن و خسارات فراوانی که بر جای گذاشته است مسولین حکومتی در این منطقه اقدام لازم را برای کمک به مصیبت دیدگان به‌عمل نیاوردند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy