تیم ملی فوتبال ایران، یک بر صفر مراکش را شکست داد

53
تیم ملی فوتبال ایران، یک بر صفر مراکش را شکست داد
تیم ملی فوتبال ایران، یک بر صفر مراکش را شکست داد

روز جمعه ۲۵ خرداد، تیم ملی فوتبال ایران موفق شد در نخستین رقابت خود در قالب جام جهانی ۲۰۱۸، برابر تیم مراکش، یک بر صفر به پیروزی برسد.

این نتیجه با گلی که عزیز بوهدوز، بازیکن مراکشی، در وقت اضافه، با ضربهٔ سر به تیم خود زد به‌دست آمد.

این بازی در وقت قانونی به نتیجه‌ای نرسید و داور شش دقیقه وقت اضافه اعلام کرد.

در دقیقه ۹۵ بازی، ارسال ضربه ایستگاهی از احسان حاج‌صفی با گل به خودی بازیکن مراکش همراه شد. این دومین پیروزی تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی است. ایران در تاریخ جام جهانی فقط یک بار به پیروزی رسیده‌است که آن بیست سال پیش و در برابر آمریکا بود.

ایران با برنده شدن در این مسابقه، می‌تواند تا پایان مرحله گروهی به صعود امیدوار بماند.

مراکش در ۱۸ بازی آخر نباخته بود و از این لحاظ در کنار اسپانیا و بلژیک، بهترین آمار را بین ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی داشت.

آمارهای نیمه اول بازی حاکی است تعداد شوت‌های در چارچوب و خارج از چارچوب هر دو تیم ایران و مراکش برابر بوده. اما در درصد مالکیت توپ و پاس‌های صحیح، مراکش برتری چشمگیری داشت.

نیمه اول دیدار ایران و مراکش با تساوی بدون گل تمام شد. هر دو تیم، چند موقعیت داشتند. موقعیت‌های ایران را سردار آزمون و کریم انصاری‌فرد از دست دادند. بازی روند متعادلی داشت.

آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از بازی مقابل مراکش، در ورزشگاه زنیت سن پترزبورگ برگزار شد. بازیکنان در ۱۰ دقیقه ابتدایی به صحبت‌های کی‌روش گوش دادند و سپس بعد از ۱۰ دقیقه گرم کردن به کارهای تاکتیکی پرداختند. سه دروازه‌بان تیم ملی نیز در سوی دیگر زمین تمرین می‌کردند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy