با تلاشهای خود از اعدام رامین حسین پناهی جلوگیری کنیم

60
رامین حسین پناهی

آخرین اقدام برای نجات رامین حسین پناهی صبح امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷  انجام شد که در آن جمعی از مردم سنندج در اعتراض به حکم اعدام رامین حسین پناهی زندانی سیاسی کرد، در پارک استقلال این شهر دست به تجمع زدند.

ماموران سرکوبگر انتظامی در هراس از گسترش این حرکت اعتراضی معترضین را محاصره کردند.

روز گذشته چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ۹۷ یک زن شجاع در اعتراض به اعدام رامین حسین پناهی در میدان عظیمیه کرج با صدای بلند فریاد زد مگر رامین چه گناهی مرتکب شده است مرگ بر خامنه ای.

شعار مرگ بر خامنه ای یک زن شجاع در اعتراض به حکم اعدام رامین حسین پناهی در کرج

 جوانان سنندج برای گردهمایی حمایت از رامین حسین پناهی دادند و درفراخوان خود نوشتند:ا جوانان سنندجی تصمیم گرفتەایم برای محکوم کردن حکم اعدام ناعدلانە رامین حسین پناهی در مقابل پارک استقلال سنندج تجمعی اعتراضی و بە دور از خشونت را برگزار نماییم ، بە این خاطر از تمام همشهریانمان تقاضامندیم کە در این امر انسانی و ملی مارا یاری رساندە و عصر روز چهارشنبە ساعت ٧و ٣٠ دقیقە روبەروی پارک استقلال حضور یابید. هر لحظه امکان دارد فردایی برای رامین نباشد فقط من و تو می توانیم او را نجات دهیم

۷ تن از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج با نوشتن نامه ای از تمامی مجامع حقوق بشری خواستند که برای لغو حکم اعدام رامین حسین پناهی از هیچ تلاشی فروگذار نکنند. زندانی سیاسی زن آتنا دائمی در محکومیت اعدام رامین حسین پناهی واکنش نشان داد و نوشت چرا مردمی که ۴۰سال به حقوقشان تجاوز شده و آسیب دیده اند حق قصاص از صاحبان قدرت را ندارند.

و دایه شریفه مادر رامین حسین پناهی در نامه‌ای تکاندهنده به فدریکا موگرینی نوشت:

قلب مرا هم روی میز مذاکره بگذارید. این نامه یک مادر است از یک شهر کوچک در کردستان ایران، مادری که قلبش هر روز در تب و تاب است، چرا که جگر گوشه اش ممکنست در زندانی در همین نزدیکی ها، بعد از اتمام ماه رمضان اعدام شود. میدانید یعنی چه، از فکر این فاجعه بخود می‌لرزم و و از کلمه اعدام نفرت دارم.

شنیدم خودتان مادر هستید و دو دختر دارید، پس می‌توانید یک لحظه از سیاست فاصله بگیرید و بحرفم گوش دهید با جان دل گوش دهید.

من یک مادر دردمندم، از سی سال پیش درد را شناختم و سالها است که دربدر دنبال فرزندانم هستند، فرزندانی که از عدالت گفتند و برای بهبود اوضاع کوشیدند. ولی در اینجا همه چیز ممنوع است. ما در جهنم زندگی می‌کنیم و این روزها زندگی من به تمام معنا جهمنی است….

با تلاشهای خود از اعدام رامین حسین پناهی جلوگیری کنیم!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy