ابتکار جالب با قاشق و ساخت میلیونها عروسک در جام جهانی، ۲۰۱۸در روسیه

50
ابتکار جالب با قاشق و ساخت میلیونها عروسک در جام جهانی، 2018در روسیه
ابتکار جالب با قاشق و ساخت میلیونها عروسک در جام جهانی، 2018در روسیه

اغلب آنهایی که جام جهانی فوتبال آفریقای جنوبی را دنبال کردند، به جز قهرمانی اسپانیا و اشتباه داور در دیدار آلمان و انگلستان و عدم حضور تیم ملی ایران در این جام، ووووزلا، بوق های پرسروصدای استادیوم ها را خوب به خاطر دارند.

جایگزین این بوق ها امسال در جام جهانی روسیه «قاشق های روسی» هستند.

به زبان روسی این قاشق ها را لوژکاش می نامند. این قاشق های چوبی بنوعی جزء وسایل موسیقی سنتی روسیه هستند. فروش این قاشق ها در روسیه هفته هاست که آغاز شده است و برای هودارانی که طرز استفاده از آنها را بلد نیستند مدل های ساده تر پلاستیکی نیز در بازار وجود دارد.

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه روز جمعه با بازی عربستان و روسیه افتتاح می شود. تیم ملی ایران جمعه اولین بازی خود در مقابل مراکش را انجام خواهد داد.

ساخت میلیون‌ها عروسک در فاصله‌ای اندک تا آغاز جام جهانی کار ساده‌ای نیست، اما شرکت چینی کیفورد در منطقه هانگژو کارگرانی را از سرتاسر کشور فراخوانده تا در تولید محصول برای این سفارش عظیم مشارکت کنند.

این شرکت مجوز انحصاری تولید عروسک‌ها و اشیا یادگاری دیگر برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را در اختیار دارد. رئیس این شرکت برای این حجم عظیم سفارش مجبور شده است تا ۳۰ کارخانه در ۱۰ استان دیگر چین را نیز به کار بگیرد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy