تظاهرات کارگران فولاد اهواز با شعار نه زنجیر نه زندان دیگه فایده نداره

41

امروز چهارشنبه ۲۳خرداد ۹۷ اعتراضات و تجمع کارگران فولاد اهواز ادامه یافت. تجمع امروز علاوه بر اعتراضات کارگران به حقوقی که ماه‌هاست به تعویق افتاده است در اعتراض به بازداشت دهها کارگری معترض مظلوم فولاد اهواز بوده است.

این کارگران شانزدهمین روز اعتصاب خود را در اعتراض با دستگیری همکارانشان با شعارهای دزدها آزادند کارگران زندانند و کارگر زندانی آزاد باید گردد ادامه دادندت.

کارگران فولاد اهواز ماهها حقوق و حق بیمه و پاداش پایان سال (که از سال۹۰پرداخت نشده) دارند اما کارگزاران به جای پرداخت طلب کارگران آنها را دستگیر و زندانی نموده اند.

کارگران فولاد اهواز در شرایط معیشتی بسیار سختی به‌سر می‌برند.

شعارهای کارگران :

کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد؛

سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن؛

دشمنمان همین‌جاست دروغ میگن آمریکاست؛

همشهری با غیرت حمایت حمایت؛

مرگ بر ستمگر درود برکارگر؛

کارگران فولاد اهواز به بلاتکلیفی مالکیت شرکت و به راه نبودن خطوط تولید کارخانه معترضند.

کارگران فولاد اهواز در روزهای اخیر برای ساعتهایی خط راه‌آهن اهواز- تهران و پل لشکر اهواز را بستند و در مقابل دفاتر نمایندگان مجلس تجمع کرده و شیشه‌های آنها را شکستند.

نیروهای سرکوبگر اعم از گارد ضدشورش، لباس شخصی‌ها و عوامل اطلاعاتی به‌منظور جلوگیری از گسترش اعتراضات، جمعیت را محاصره کردند و با یورش وحشیانه به آنها دست کم ۱۰تن را بازداشت کردند. دوشنبه شب نیز تجمع اعتراضی کارگران که پس از افطار برگزار شد مورد یورش قرار گرفت و شماری از معترضان دستگیر شدند. بدین ترتیب شمار بازداشت‌شدگان اخیر اعتصاب کارگران فولاد اهواز در روزهای اخیر دست کم به ۶۰تن می‌رسد.

ﻓﻮﻻﺩ اهواز با ۵۴سال سابقه، از تولیدکنندگان بزرگ محصولات نوردی با ظرفیت سه هزار نفر نیروی کار متخصص است. این مجتمع عظیم صنعتی در سال ۱۳۸۸ زیر عنوان خصوصی‌سازی به عوامل حکومتی واگذار شد و دو سال بعد به‌دنبال برملا شدن یک اختلاس ۳۰۰۰میلیارد تومانی در ازای انبوه بدهی‌هایش، به بانک ملی واگذار شد.

بانک ملی نیز پس از اختلاس ۴۰۰میلیون تومان از اموال این مجتمع آن را در اسفند ۹۵ به حراج گذاشت. به این ترتیب چپاولهای نجومی و سیاستهای فاجعه‌بار اقتصادی، موجب توقف تولید فولاد اهواز و محرومیت و بیکاری کارگران فولاد اهواز  شده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy