آیا احتمال افشای اطلاعات برنامه هسته‌ای ايران از سوی كيم جونگ اون وجود دارد؟

128
آیا احتمال افشای اطلاعات برنامه هسته‌ای ايران از سوی كيم جونگ اون وجود دارد؟

روز گذشته پس از ماهها ملاقاتی که بحث آن بود انجام شد. ملاقاتی که آن را حادثه تاریخی بسیار مهم خوانده اند. این توافق البته پتک سنگینی به حکومت ولایت فقیه است، زیرا هسته‌ای ايران به شکل عجیبی با کره شمالی گره خورده و ولایت فقیه به آن پشت گرم بود.

به همین دلیل بود که واکنشهای تند و عصبی نوبخت معاون روحانی را برانگیخت تا جایی که در واکنش به ملاقات سران آمریکا و کره شمالی گفت: نمیدانم رهبر کره شمالی با چه کسی دارد مذاکره میکند! این شخص نماینده فهیم آمریکا نیست، امیدواریم ملت آمریکا فکری برای او کند! حالا این واکنش هیستریک به چه دلیل از این به اصطلاح معاون افسار پاره کرده رییس جمهور سر میزند؟ ترس و نگرانی آنها از چیست؟ آیا می‌ترسند کره شمالی اطلاعات هسته‌ای ایران را به ترامپ می‌دهد؟

همزمان با آغاز مذاكرات ميان كره شمالی و ايالات متحده، واشنگتن پست به ابعاد ديگری از گفت‌وگوهای ميان واشنگتن و پيونگ‌يانگ اشاره كرده و نوشته‌اند: شايد برخي در ايران باشند كه نگران درز اطلاعات هسته‌ای ايران توسط كره شمالی در جريان مذاكرات واشنگتن با پيونگ ‌يانگ باشند.

 واشنگتن‌پست به نقل از يك كارشناس ارشد مسائل بين‌المللی در شورای آتلانتيك نوشت هرچند كه ايرانيها لحن انتقادی را نسبت به مذاكرات كره شمالی و ايالات متحده اتخاذ كرده‌اند اما با دقت در حال رصد اين مذاكرات هستند كه البته يكی از دلايل اين موضوع همكاريهای هسته‌ای ايران و كره شمالی در گذشته است.

 این کارشناس ارشد در ادامه نوشته است: يك سوال اساسی در تهران اين است كه اگر پيونگ‌يانگ به توافقی با ترامپ دست پيدا كند، آیا احتمال افشای اطلاعات برنامه هسته‌ای ايران از سوی كيم جونگ اون وجود دارد؟

 در صورتیکە گزارشھای غیررسمی سالھای گذشتە دربارە خرید تجھیزات ساخت کلاھک ھستەای ایران از کرە شمالی درست باشد، تھران با خطر تنبیە نظامی و احتمالا سقوط با دخالت خارجی مواجە خواھد شد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy