مقام وزارت خارجه آمریکا: رژیم ایران به تروریستهای القاعده کمک کرده

69
تروریستهای القاعده

محمد جواد لاریجانی، چند روز پیش طی گفتگویی با شبکه دو سیما، اظهاراتی کرد که بلافاصله آمریکا نتیجه گرفت رژیم ایران به تروریستهای القاعده کمک کرده است.

این اظهارات مورد توجه رسانه های خارجی بخصوص وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت.

اکنون سخنان این دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی که برنامه “گفتگوی ویژه خبری”سیما صحبت میکرد، در وانفسای برجام و .. کار دست حکومت داد و میرود که زبان سرخ سرششان را برباد دهد.

 وزارت خارجه آمریکا با استناد به این اظهارات، نقش داشتن جمهوری اسلامی در تسهیل حملات ۱۱ سپتامبر، به آمریکا از طریق القاعده را محکوم کرده است.

وبگاه واشنگتن‌فری‌بیکن، در همین زمینه به نقل از وزارت خارجه آمریکا نوشته است وزارت خارجه اظهارات لاریجانی درباره سفر مهاجمان ۱۱ سپتامبر را به مثابه “اذعان به خطا” در تسهیل حملات تروریستی به مرکز تجارت جهانی در نیویورک تلقی می‌کند.

وبگاه واشنگتن‌فری‌بیکن با اشاره به گفتگوی لاریجانی نوشت: “هفته گذشته مقامات رژیم ایران در یک مصاحبه مهم، اذعان کردند که دولت‌شان به پنهان و مبهم کردن مسیر‌های (سفر) تروریستهای القاعده، که نهایتا حملات ۱۱ سپتامبر را انجام دادند، کمک کرده است”.

وبگاه واشنگتن‌فری‌بیکن اضافه کرد: “این اظهارات، بیانگر این است که مقامات بلندپایه رژیم ایران برای نخستین بار به کمک به القاعده و ایفای نقش مستقیم در تسهیل حملات ۱۱ سپتامبر، اذعان کرده‌اند”.

وزارت خارجه آمریکا به فری‌بیکن گفته اظهارات لاریجانی اعترافی است به آنچه دولت آمریکا برای مدت طولانی مطرح کرده است. یعنی اینکه رژیم ایران به تروریستهای القاعده کمک کرده و عبور آن‌ها از خاورمیانه را تسهیل کرده است.

یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا به فری‌بیکن گفت: “ما می‌فهمیم که یک مقام حکومتی در ایران آنچه سابقا در گزارش کمیسیون ۱۱ سپتامبر ثبت شده را تایید کرده است.

یعنی اینکه مقامات رژیم ایران به پنهان کردن (مسیر) سفر اعضای القاعده از ایران به سوی کشور‌هایی در منطقه، کمک کرده است.

از جمله اینکه در گذرنامه آن‌ها (اعضای القاعده) مهر حکومت ایران نزده‌‎اند”.

 تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy