اسامی کارگران دستگیر شده در تظاهرات کارگران و پرسنل گروه ملی فولاد اهواز در حمله وحشیانه گارد

64

صبح امروز سه‌شنبه ۲۲خرداد۹۷ جمعی از کارگران و کارکنان گروه صنعتی فولاد اهواز با شعارهای کارگر زندانی آزاد باید گردد در خیابان کیانپارس تظاهرات کردند. تظاهر کنندگان حرکت خود را به سمت استانداری اهواز شروع کرده و در مقابل استانداری تجمع کردند.

نماینده کارگران هشدار داد «اگر کارگران زندانی را آزاد نکنند خط آهن را می‌بندیم». یکی دیگر از نمایندگان کارگران گفت اگر نمیتوانید این  بحران را حل کنید خود روحانی باید بیاید و حل کند.

در این هنگام مامورینی که به این محل آورده شده بودند به این تجمع حمله کرده مجددا ده نفر دیگر از کارگران محروم معترض را بازداشت کردند. با بازداشت این ده نفر تعداد کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز به ۶۰نفر رسیده است.

در تجمع مسالمت آمیز ساعت ۱۰ شب دوشنبه، ۲۱ خرداد کارگران گروه ملی صنعتي فولاد اهواز در فلکه سوم کیانپارس اهواز، با حمله نیروهای ضد شورش، ٣٦ کارگر معترض در حالی که فریاد های الله اکبر سرداده بودند مورد حمله ماموران وحشی انتظامی و لباس شخصی و گار ویژه قرار گرفتند و تعدادی از کارگران دستگیر شده با خودروهای ون که از قبل آماده شده بود به سمت بازداشتگاه‌های حکومتی منتقل شدند.

اسامی تعدادی از کارگران بازداشت شده:

١.حسن جاويد حمودي

٢.بيمان شجيرات

٣.محمد نقي زاده

٤.علي جماعتي

٥.رحمان سمعك

٦.كريم صياحي

٧.علي عقبه

٨.علي طاهري

٩.مصطفي زرگانی

١٠.بهزاد عليخاني

١١.سيد محمد موسوي

١٢.امير شعباني

١٣.سيدرزاق موسوي

١٤.هادي وائلي

١٥.فرزاد قراجي

١٦.يونس اميري

١٧.سيد علي مرادي

١٨.نورعلي خان محمد

١٩.امير حريزاوي

٢٠.احمد عفراوي

٢١.حسين عفري

٢٢.ابراهيم فارسي

٢٣.محمد علاوي

٢٤.سید جواد موسوی

یادآوری میشود

این کارگران تا کنون در روزهای ۲۰خرداد، ۱۹ خرداد، ۱۳ خرداد، ۱۲ خرداد تجمعات گوناگونی در مقابل استانداری  و.. برگزار کرده اند در تجمعی که روز یکشنبه ۱۳ خرداد با حضور ۵۰۰ کارگر معترض انجام شد در حالیکه کارگران روزه بودند  مورد حمله وحشیانه مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی قرار گرفتند. آنها کارگران محروم و معترض را با باتون مورد ضرب ‌و شتم شدید قرار دادند و بینی یکی از کارگران را با ضربات باتون شکستند.

 

کارگران گروه ملی فولاد اهواز با در دست داشتن بنرهایی از فلکه ساعت به سمت استانداری رژیم در این شهر راهپیمایی کردند.. کارگران معترض خواستار رفع بلاتکلیفی و پرداخت چندین ماه حقوق عقب‌افتاده خود بودند.

معترضان شعار می‌دادند: “مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر”

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy