عکس هتل کَپِلا محل دیدار ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور

40
عکس هتل کَپِلا محل دیدار ترامپ و کیم در سنگاپور
عکس هتل کَپِلا محل دیدار ترامپ و کیم در سنگاپور

چشم جهانیان این روزها متوجه سنگاپور است. کشوری که بناست میزبان دیدار تاریخی دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوری ایالات متحده و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی باشد.

جزیره سنتوزا که در فاصله ۵۰۰ متری بندر سنگاپور واقع شده جایی است که هتل کَپِلا یعنی محل نخستین ملاقات رهبران این دو کشور در آن قرار دارد.

این هتل اقامت‌گاه‌های متنوعی را در خود جا داده است که قیمت آنها از شبی ۵۰۰ تا ۷۸۰۰ دلار متفاوت است. دولت سنگاپور در زمان این دیدار رسمی، منطقه‌ای را نیز به نام منطقه فعالیت ویژه در نزدیکی این هتل تعیین کرده است.

اما در زمان دیدار کیم و ترامپ بسیاری از بخش‌های دیگر این جزیره تفریحی که سواحل زیبایی نیز دارد برای گردشگران همچنان باز خواهد بود.

جزیره سنتوزا که ۳/۴۷ کیلومتر مربع وسعت دارد سومین جزیره بزرگ این شهر- کشور است که در نزدیکی خط استوا واقع شده است.

بیشتر بخوانید

یک روز پس از رسیدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به سنگاپور، این شهر شاهد تدابیر شدید امنیتی بویژه در نزدیکی محل اقامت این دو رهبر است.

مقامات سنگاپور می‌گویند «تمام توانشان» را برای محافظت از امنیت این دیدار به کار بسته‌اند. وزیر کشور سنگاپور اعلام کرده است ۵ هزار پلیس و نیروی امدادی از ابتدا تا پایان این دیدار به کار گرفته می‌شوند. سنگاپور در مجموع ۱۳ هزار پلیس و نیروی امدادی دارد.

رهبران ایالات متحده و کره شمالی هر دو، روز یکشنبه به سنگاپور رسیدند. کیم جونگ اون در هتل سنت رجیس اقامت دارد حال آنکه دونالد ترامپ در فاصله یک کیلومتری او در هتل شانگری لا مستقر شده است.

تصاویر کامل در تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy