ارزش دلار و سهام در بازارهای جهانی به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته رسید

50
ارزش دلار و سهام در بازارهای جهانی به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته رسید

ارزش دلار و سهام در بازارهای جهانی به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته رسید، این خبر با نزدیک شدن موعد بازگشت تحریمهای آمریکا و بیرون کشیدن سریع کمپانیها وشرکتهای خارجی از ایران، موضوع بسیار مهم و قابل تاملی است و همین الان باعث شده که  قیمت دلار، سکه و خودرو در بازار ایران شتاب گیرد.

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که پیشرفت‌های خوبی در نشست خلع سلاح هسته‌ای شبه‌جزیره کره حاصل شده است. اظهارات ترامپ سبب شد که ارزش دلار و سهام در بازارهای جهانی به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته برسد. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به خبرنگاران گفته بود نشست سنگاپور زمینه خوبی برای صلح به وجود می‌آورد.

این خبر بر ارزش دلار آمریکا اثر گذاشت. به گزارش رویترز ۰,۱درصد بر ارزش دلار در بازارهای جهانی افزوده شد. یورو با قیمت ۱,۸۴۰ دلار خرید و فروش شد و به این ترتیب قیمت آن در حد سه هفته قبل کاهش یافت

 اظهارات پرزیدنت ترامپ همچنین سبب شد که قیمت نفت نیز در بازارهای جهانی افزایش یابد.

هر بشکه نفت برنت به قیمت ۷۵,۵۵ دلار در بازارهای جهانی به فروش رسید و به این ترتیب ۹ سنت به ازای هر بشکه (۰,۱درصد) افزایش قیمت داشت. همزمان روسیه و عربستان سعودی تولید نفت خام خود را افزایش دادند که مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت خام در بازارهای جهانی شوند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy