پاپ فرانسیس از دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ابراز امیدواری کرد

32
پاپ فرانسیس از دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ابراز امیدواری کرد
پاپ فرانسیس از دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ابراز امیدواری کرد

پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها در آستانه دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، ابراز امیدواری کرد تا این مذاکرات تضمینی برای آینده صلح باشند.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، پاپ در آستانه دیدار تاریخی روز سه شنبه میان رهبر کره شمالی و ترامپ در سنگاپور ابراز امیدواری کرد تا این مذاکرات آینده صلح را تضمین کند.

پاپ گفت: می خواهم بار دیگر پیام دوستی و دعا به مردم دوست داشتنی کره بفرستم . امیدوارم تا مذاکرات روزهای آینده در سنگاپور بتواند به توسعه یک مسیر مثبت که تضمینی برای آینده صلح برای شبه جزیره کره و برای تمام جهان باشد، کمک کند.

کیم و ترامپ روز سه شنبه (۲۲ خرداد) در سنگاپور دیدار می کنند. هر دو نفر وارد این دولت شهر آسیایی شده اند. رهبران آمریکا و کره شمالی به عنوان دو دشمن از جنگ کره ۵۳-۱۹۵۰ تاکنون با یکدیگر دیدار نداشته اند.

بیشتربخوانید

ساعاتی پس از ورود کیم جونگ-اون رهبر کرۀ شمالی به سنگاپور در روز یکشنبه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز وارد این کشور شد.

وظیفۀ استقبال از هر دو میهمان عالیرتبه در این روز به ویویان بالاکریشنا، وزیر خارجه سنگاپور واگذار شده بود.

قرار است رهبران دو کشور آمریکا و کرۀ شمالی روز سه‌شنبه ۱۲ ژوئن در هتل مجللی در جزیره سنتوزا (Sentosa) با یکدیگر دیدار کنند. انتظار می‌رود این نشست تاریخی فرصت لازم را برای پایان دادن به نگرانی‌های بین‌المللی دربارۀ تهدیدات هسته‌ای کرۀ شمالی فراهم کند.

این دیدار پس از کش و قوس‌های فراوان و یک بار لغو از سوی دونالد ترامپ، سرانجام برگزار می‌شود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy