حیدر عبادی با اعلام اینکه آرای انتخابات نسخه پشتیبان دارد، سپاه پاسداران را مات کرد

167
حیدر عبادی با اعلام اینکه آرای انتخابات نسخه پشتیبان دارد سپاه پاسداران را مات کرد

عصر روز یکشنبه آتش سوزی عمدی در انبار نگهداری اوراق انتخابات عراق که در منطقه ‘الرصافه’ در شرق بغداد پایتخت با واکنش شدید حیدر عبادی همراه بودعراق شد. این انبار محل نگهداری دستگاه های شمارش آرای انتخابات پارلمانی عراق و اوراق رای آن بود.

حیدر عبادی در پی این آتش سوزی عمدی اعلام کرد: این اقدام طرحی برای ضربه به امنیت و دموکراسی در عراق است.

وی در بیانیه ای ضمن اعلام آغاز تحقیقات میدانی برای مشخص شدن علت و عوامل این آتش سوزی، گفت: مشت آهنین در انتظار کسانی است که می خواهند امنیت کشور را به هم بزنند.

وی همزمانی این حادثه با سالروز اشغال شهر موصل از سوی داعش (۱۱ ژوئن ۲۰۱۴) را اقدامی بر علیه امنیت ملی عراق دانست و خواستار تحقیق و ارایه گزارش جامع از علل و عوامل بروز این حادثه شد.

حیدر عبادی تاکید کرد که باندهای تروریستی که دنبال از بین بردن امنیت و پایمال کردن انتخابات هستند، مورد پیگیرد قرار خواهند گرفت.

العبادی همچنین خواستار تشدید تدابیر امنیتی و حفاظتی برای مراقب از سایر مراکز نگهداری صندوق در سراسر کشور شد.

همزمان کمیسیون عالی مستقل انتخابات نیز در بیانیه ای با ذکر این که همه صندوق های رای در این مرکز طعمه حریق شده است در عین حال تاکید کرد که این امر تاثیری در نتیجه و اطمینان از صحت انتخابات نخواهد داشت چرا که نسخه های پشتیبان از آن تهیه شده و محفوظ است.

این حادثه درحالی رخ داد که طبق مصوبه پارلمان عراق قرار است از روز چهارشنبه بازشماری دستی آرا انتخابات پارلمانی ۲۲ اردیبهشت در سراسر کشور برای کسب اطمینان از میزان صحت نتایج اعلام شده، آغاز شود.

در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی عراق که با مشارکت ۴۴٫۵ درصد واجدین شرایط برگزار شد، فهرست های مقتدا صدر با ۵۴ کرسی، هادی العامری با ۴۷ کرسی، حیدر العبادی با ۴۲ کرسی در رتبه اول تا سوم قرار گرفته اند.

نوری المالکی با ۲۶ کرسی، مسعود بارزانی با ۲۴ کرسی، ایاد علاوی با ۲۰ کرسی، سیدعمار حکیم با ۱۹ کرسی و کوسرت رسول جانشین جلال طالبانی با ۱۸ کرسی در رده های بعدی قرار گرفته اند.

در این دوره از انتخابات ۲۸ فهرست و حزب سیاسی توانستند به پارلمان راه پیدا کنند.

در این انتخابات، پنج گروه سیاسی شیعه نیز با پیشتازی در انتخابات مهمترین گروه های مطرح برای تشکیل ائتلاف بزرگ سیاسی و شکل گیری دولت آینده هستند.

بسیاری منابع محلی این آتش را از جانب عوامل سپاه پاسداران میدانند که با این انتخابات بساطش را باید از عراق جمع کند و خارج شود. این منابع گفتند حیدر عبادی با اعلام اینکه آرای انتخابات نسخه پشتیبان دارد سپاه پاسداران را مات کرد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy