توفان شدید تهران باعث قطع برق و تلفن در برخی مناطق و خسارت شد

62
توفان شدید تهران باعث قطع برق و تلفن در برخی مناطق و خسارت شد

توفان شدید تهران عصر امروز ۲۱خرداد ۹۷ مناطقی از پایتخت را درنوردید. این توفان که با رعد برق، بارش باران همراه بود باعث قطعی برق در برخی مناطق و قطعی برخی خطوط مخابرات شد تهران شد. درختهای زیادی را در پایتخت شکست  و خطوط ارتباطی از جمله آتش نشانی قطع شد. اداره مخابرات اطلاعیه داد با توجه به مشکلات مخابراتی در حال حاضر ارتباط با تلفن ۱۲۵ سازمان آتش نشانی قطع می باشد.

و سازمان آتش نشانی چندین شماره زاپاس ارائه داد.

تصویر شکستن درخت در بلوار کشاورز در اثر توفان شدید تهران

سقوط داربست در اثر طوفان شدید تهران، سی‌متری نیروی هوایی

وقوع این طوفان در شرایطی است که سازمان هواشناسی صبح امروز بارش باران در تهران و شهرهای شمالی را پیش‌بینی کرده بود.

براساس اعلام هواشناسی در صبح امروز برای امروز (دوشنبه) و روز سه‌شنبه بارش باران در برخی نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود. این بارش‌ها به ویژه در استان‌های آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، تهران، قزوین، البرز و شمال سمنان گزارش شده است.

هواشناسی اعلام کرده که  روز سه‌شنبه شدت این بارش‌ها بیشتراست و احتمال سیلاب و آب‌گرفتگی معابر و همچنین رعد و برق و آذرخش وجود دارد. این بارش‌ها در برخی نقاط مانند استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به صورت تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز (دوشنبه) بارش‌هایی در ارتفاعات مناطق شمالی کشور گزارش شده است، البته این بارش‌ها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در نقاط ساحلی مناطق شمالی کشور از جمله مناطق شرقی استان مازندران و استان گلستان به صورت رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

طی ۳ روز آینده در ساعات بعدازظهر رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی برای استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در مرکز، تهران، ارتفاعات البرز، شمال شرق و شرق پیش‌بینی می‌شود.

فردا و پس فردا (۲۱ و ۲۲ خرداد) آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری، در بعدازظهر همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy