کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز خط آهن تهران – اهواز را بستند

57
کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز خط آهن تهران اهواز را بستند

امروز یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷ در سیزدهمین روز اعتراض کارگران گروه ملی فولاد ، کارگران زحمتکش گروه ملی فولاد اهواز؛ در پی بی توجهی به مطالبات و درخواستهایشان؛ اقدام به بستن راه اهن مسیر اهواز تهران کردند.

کارگران خشمگین فولاد اهواز در ادامه تجمع‌های اعتراضی خود به عدم تعیین تکلیف مالکیت و تولید و عدم پرداخت مطالبات‌شان پل لشکر اهواز روبروی سینما هلال را بستند.

در همین رابطه اتحاده آزاد کارگران نوشت:

کارگران گروه ملی صنعتی اهواز در سیزدهمین روز اعتصاب برای ساعتی راه آهن اهواز  تهران را مسدود کردند

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در سیزدهمین روز اعتصاب، از ساعت هشت و سی دقیقه صبح امروز بیستم خرداد دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند و بدنبال بی توجهی مسئولین استانداری به خواستهایشان در ساعت نه و سی دقیقه عازم پل لشکر (روبروی سینما هلال) شده و به مدت یک و نیم ساعت مسیر راه آهن اهواز _تهران و ماشینهای عبوری در این محل را مسدود کردند.

بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران معترض این مجتمع بزرگ صنعتی بدنبال این اقدام اعتراضی بار دیگر به مقابل استانداری خوزستان بازگشته و پس از ساعتی تجمع در مقابل این استانداری، با تاکید بر ادامه اعتراضاتشان به تجمع امروز خود پایان دادند.

کارگران گروه ملی صنعتی اهواز در تجمع امروز خود بطور مرتب شعارهایی از قبیل: کارگر میمیرد، ذلت نمیپذیرد – مرگ بر ستمگر ،درود بر کارگر – می ایستیم ،میمیریم ،حقمون میگیریم – ما کارگریم نون میخوایم ،دوا و درمون میخوایم و…. را سر میدادند.

بنا بر این گزارش بدنبال اقدام امروز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در تشدید اعتراضاتشان و مسدود کردن مسیر راه اهن اهواز تهران به آنان اعلام شد لیست بیمه ماههای اسفند و فروردین و اردیبهشت رد شده و بزودی بخشی از سه ماه حقوق معوقه آنان نیز پرداخت خواهد شد.

اما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که علاوه بر خواست پرداخت حق بیمه و حقوقهای معوقه، نسبت به بلاتکلیفی مالکیت شرکت و عدم تولید بشدت معترضند اعلام کرده اند تا روشن شدن شفاف مالکیت کارخانه و راه اندازی کامل تولید به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تاکید کرده اند اجازه نخواهند داد سرنوشت این مجتمع بزرگ تولیدی به سرنوشت کارخانه هایی همچون هپکو و سایر مراکز تولیدی که عملا به تعطیلی کشانده شده اند، دچار شود و در این راه اعتراضات خود را با شدت و دامنه بیشتری ادامه خواهند داد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy