خودکشی پیرمرد ۶۰ساله، نگهبان باغ نلاس به دلیل فقر و تنگدستی

112
خودکشی پیرمرد 60ساله، نگهبان باغ نلاس به دلیل فقر و تنگدستی

آمار خودکشی در ایران رو به افزایش میرود، علاوه بر خودکشی زنان سرکوب شده جوانان بیکار و کارگران و مالباختگان، با فراگیرتر شدن خودکشی. نوبت پدربزرگهاست! یک مرد حدودا ۶۰ ساله بنام عمر محمدی، کارمند سابق آموزش و پرورش که به کار نگهبانی از باغ در نزدیکی شهرک نلاس Nalas اشتغال داشت، روز شنبه  ۱۹ خرداد ۹۷ بدلیل فقر و تنگدستی و فشار زندگی خودکشی کرد.

نلاس، روستایی از توابع بخش وزینه در شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی ایران است. این روستا در دهستان ملکاری قرار داشته و بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۵٬۸۹۱ نفر (۱٬۰۸۸ خانوار) بوده‌است.

روز ۸ خرداد ۹۷ هم شاهمار بوچانی پیرمردی ۷۰ساله پدر بزرگی اهل سرپل ذهاب بود خودکشی کرد. او قبل از خودکشی به دوستانش گفته بود: دیگر توان ساختن زندگی از اول را ندارم، چند ساعت بعد جسدش را در خانه‌اش وقتی با سلاح شکاری کشته شده بود یافتند. این پیرمرد اهل روستای اهل روستای ”قلاوار“ سرپل ذهاب بوده است.

او زلزله زده ای بود که در جریان زلزله همه چیزش را از دست داد بعد از گذشت ماهها به او کمکی برای بازسازی زندگیش نشد و گفت دیگر توان بازسازی زندگی ندارم و در نا امیدی خود را کشت.

در زمانی به او هیچ کمکی برای ادامه زندگی نشد که در بودجه سالانه سهم خمینی که سی سال است مرده سالانه ۱۳۰ میلیار تومان می باشد.

به آمار این بودجه‌های سهمیه بندی شده و تصویب شده دقت کنید:

اختصاص بودجه برای نشرآثارعمام ۷۱ میلیارد تومان

اختصاص بودجه برای آستان عمام ۱۸ میلیارد تومان

اختصاص بودجه برای تجلیل ازعمام ۱۸ میلیارد تومان

اختصاص بودجه برای مراسم ارتحال ۹میلیارد تومان

اختصاص بودجه برای اداره امور حرم عمام ۹میلیارد تومان

سایت عمام ۵ میلیارد تومان که جمعا ۱۳۰میلیارد تومان میشود. در حکومتی که روز اول با فریب گفت حکومت مستضعفان است اما امروز اکثر مردم ایران زیر خط فقر زندگی میکنند و در گرسنگی می‌میرند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy