قتل، ضرب و شتم و دستگیری افسار گسیخته کولبران محروم مناطق مرزی توسط پاسداران قاتل

44
قتل، ضرب و شتم و دستگیری افسار گسیخته کولبران محروم مناطق مرزی توسط قاتلین پاسدار

«صبور قادری» از اهالی روستای نجار پاوه از کولبران محرومی بود که یک روز پس از جراحت در اثر سقوط از ارتفاعات مرزی جان سپرد. طی روز های اخیر اخبار متنوعی از قتل، ضرب و شتم و دستگیری افسار گسیخته کولبران محروم مناطق مرزی توسط پاسداران اطلاع رسانی میشود. این کولبران محروم که با رنج و مشقت فراوان برای داشتن نان مجبور به حمل بار سنگین و انتقال از مرز هستند در حالی کشته میشوند که اغلب دارای کارت عبور کولبری هستند. همه اموال و حیوانات بارکش این کولبران پس از کشته شدن و یا دستگیری توسط دزدان نیروهای مرزی مصادره و به غارت میرود.

دستگیری ۳ کاسبکار و غارت اموال آنها 

پنج‌شنبه شب ۱۷خرداد ۹۷ سه کاسبکار با نام‌های “عبدالله رسول نژاد، محمد پورسعید و اسماعیل پورسعید اهل روستای جلدیان و گپله‌سن پیرانشهر توسط ماموران جمهوری اسلامی در ارتفاعات “سپی ریز” بازداشت شدە و تمام اموالشان به همراە یازده رأس اسب توقیف و به تاراج برده‌ شد.

بە قتل رساندن دو کولبر دیگر 

روز جمعه ۱۸ خرداد ۹۷ برپایه گزارش دریافتی شماری از کولبران محروم در منطقه مرزی سیدکان ـ پیرانشهر در کمین نیروی سپاە پاسداران افتادەاند.

در پی شلیک مستقیم پاسداران دو نفر از کولبران کە اهل ارومیه بودند به شدت زخمی می شوند. بنابر گزارش دریافتی این دو کولبر براثر جراحات واردە جان خود را از دست دادەاند.

دستگیری و ضرب و شتم ٦ کولبر در ته ته هورامان

برپایە گزارش رسیدە ، ساعت ٤ جمعە ۱٨ خرداد ۹۷ شش نفر از کولبران محروم درحال گذر از منطقه ته ته (شهرستان سروآباد در استان کردستان) بودند کە توسط پاسگاە ته ته بدون هیچ دلیلی دستگیر و مورد ضرب وشتم قرار گرفتند و راهی زندان کردند.

 مامور باج گیر فردی بە اسم شعبانلو که منزل وی در مریوان است می باشد. گفتنی است کە تا لحظە انتشار خبر کولبران محروم هنوز در زندان هستند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy